Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900K vs AMD Ryzen 7 5800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900K та AMD Ryzen 7 5800X — два потужних процесори для настільних ПК, які змагаються за звання найкращого рішення для ігор та робочих завдань. Обидві моделі вийшли у 2020-2021 роках, мають 8 ядер і підтримку високих частот. Core i9 11900K виділяється вищою однопотоковою продуктивністю та наявністю інтегрованої графіки, тоді як Ryzen 7 5800X пропонує кращу багатопотокову ефективність у деяких тестах і нижчий рівень енергоспоживання. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900K випереджає AMD Ryzen 7 5800X в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2494 проти 2232) та має вбудовану графіку, що корисно для систем без дискретної відеокарти. Однак Ryzen 7 5800X демонструє вищий результат у багатоядерному Passmark (27847 проти 25230) та кращу енергоефективність (100 балів в обох, але з нижчим TDP). Для ігор та повсякденних завдань i9 11900K буде трохи швидшим, але для рендерингу та компіляції Ryzen 7 5800X виглядає привабливіше. Вибір залежить від ваших пріоритетів: максимальна однопотокова швидкість чи багатозадачність.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900K має вищі результати в Geekbench 6 (2494 проти 2232) та Cinebench R23 (1636 проти 1600), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 5800X перемагає в Passmark (27847 проти 25230) та Clang compilation (97.9 Klines/sec проти 89.5), що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції коду.
  • Інтегрована графіка: Core i9 11900K оснащений вбудованим GPU (оцінка 36 балів), тоді як Ryzen 7 5800X не має відеоядра, тому для нього обов'язкова дискретна відеокарта.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 7 5800X споживає менше енергії під навантаженням, що знижує вимоги до охолодження.
  • Дата виходу: Intel Core i9 11900K вийшов у березні 2021 року, а AMD Ryzen 7 5800X — у жовтні 2020 року, що робить Ryzen старішою, але все ще актуальною моделлю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1636 1600
Cinebench R23 (багатоядерний) 15186 15344

GeekBench v6

File compression 862.2 MB/sec 851.2 MB/sec
Clang compilation 89.5 Klines/sec 97.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 228.1 pages/sec 181 pages/sec
PDF Renderer 331.5 Mpixels/sec 319.6 Mpixels/sec
Text processing 241.7 pages/sec 236.3 pages/sec
Background blur 54.3 images/sec 50.5 images/sec
Photo processing 89.4 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2494 2232
Geekbench 6 (багатоядерний) 11196 10270

PassMark

Integer math 89.9 GOps/sec 96 GOps/sec
Floating point math 53.1 GOps/sec 52.7 GOps/sec
Find prime numbers 69M Primes/sec 127M Primes/sec
Random string sorting 38.1M Strings/sec 35.5M Strings/sec
Data encryption 16.2 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 333.3 MBytes/sec 345.8 MBytes/sec
Physics 1060 Frames/sec 1377 Frames/sec
Extended instructions 23.6B Matrices/sec 23.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3516 3445
Passmark CPU (багатоядерний) 25230 27847

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 8 жовтня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-11900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 38x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900K Сайт AMD Ryzen 7 5800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900K чи AMD Ryzen 7 5800X?

Intel Core i9 11900K трохи кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2494 проти 2232). Однак різниця невелика, і в більшості сучасних ігор обидва процесори покажуть високий FPS.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900K у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна інтегрована графіка або максимальна однопотокова швидкість. Але врахуйте, що платформа LGA1200 застаріла, і для апгрейду знадобиться нова материнська плата.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але AMD Ryzen 7 5800X має нижчий TDP (105W проти 125W), тому він споживає менше енергії та виділяє менше тепла.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5800X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 5800X добре підходить для рендерингу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності в Passmark (27847) та Clang compilation (97.9 Klines/sec).

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 11900K має інтегровану графіку (оцінка 36 балів), тоді як AMD Ryzen 7 5800X не має вбудованого GPU. Для роботи без дискретної відеокарти обирайте Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.