Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900K vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900K та AMD Ryzen 9 7945HX — це два потужні процесори, які належать до різних поколінь та платформ. Перший — флагманський десктопний CPU 2021 року, другий — мобільний чип для ноутбуків 2023 року. Незважаючи на різне призначення, обидва здатні забезпечити високу продуктивність у складних завданнях. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i9 11900K за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 34333 проти 15186) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 2955 проти 2494). Він також має вищий загальний рейтинг (74 проти 57) та кращу інтегровану графіку. Однак i9 11900K є десктопним процесором і може бути більш доступним у збірках ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасному ноутбуці, Ryzen 9 7945HX — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7945HX демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 34333 проти 15186 у Intel Core i9 11900K.
  • Ryzen 9 7945HX має кращу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 2955 проти 2494 у i9 11900K.
  • У тесті Passmark CPU багатоядерний результат Ryzen 9 7945HX (54663) більш ніж удвічі перевищує показник i9 11900K (25230).
  • AMD Ryzen 9 7945HX належить до мобільної лінійки (2023), тоді як Intel Core i9 11900K — десктопний процесор (2021), що впливає на сумісність та енергоспоживання.
  • Інтегрована графіка Ryzen 9 7945HX оцінюється вище (68 балів) порівняно з i9 11900K (36 балів), що забезпечує кращу роботу без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1636 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 15186 34333

GeekBench v6

File compression 862.2 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 89.5 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 228.1 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 331.5 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 241.7 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 54.3 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 89.4 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2494 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 11196 20188

PassMark

Integer math 89.9 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 53.1 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 69M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 38.1M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 16.2 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 333.3 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1060 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 23.6B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3516 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 25230 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i9-11900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.5 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 25x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 55-75 Вт
Сокет LGA-1200 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900K Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 11900K чи AMD Ryzen 9 7945HX?

AMD Ryzen 9 7945HX має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2955 проти 2494), що важливо для ігор. Однак i9 11900K може бути встановлений у десктоп із потужною відеокартою, тому для ігрового ПК він також є гідним варіантом.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900K у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК і знайшли його за хорошою ціною. Однак за продуктивністю він поступається сучаснішим моделям, як-от Ryzen 9 7945HX, особливо в багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Проте Ryzen 9 7945HX створений для ноутбуків і оптимізований для роботи в умовах обмеженого тепловиділення, що робить його практичнішим для мобільних пристроїв.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, це порівняння показує різницю в архітектурі та поколіннях. Ryzen 9 7945HX, незважаючи на мобільний формфактор, перевершує i9 11900K за більшістю бенчмарків завдяки новішій технології.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7945HX значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 34333 проти 15186). Він швидше впорається з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.