Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900KF vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900KF та AMD Ryzen 9 7950X — це процесори різних поколінь, що належать до високопродуктивного сегменту. Перший вийшов у березні 2021 року на архітектурі Rocket Lake, другий — у серпні 2022 року на Zen 4. Незважаючи на те, що обидва CPU орієнтовані на потужні збірки, Ryzen 9 7950X пропонує значно більше ядер і потоків, що позначається на багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X випереджає Intel Core i9 11900KF за більшістю показників: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий більш ніж удвічі (36742 проти 16211), а в Geekbench 6 багатоядерний — у два рази (21401 проти 10369). Ryzen 9 7950X також має кращу однопотокову продуктивність (2009 проти 1663 у Cinebench R23) та вищий загальний рейтинг (78 проти 57). Однак Intel Core i9 11900KF може бути цікавим для бюджетних збірок завдяки нижчій ціні на вторинному ринку та сумісності з платами LGA1200. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу, кодуванні чи іграх — обирайте Ryzen 9 7950X.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i9 11900KF має 8 ядер і 16 потоків, тоді як AMD Ryzen 9 7950X — 16 ядер і 32 потоки, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7950X набирає 36742 бали у Cinebench R23, що більш ніж удвічі перевищує результат 11900KF (16211).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X швидший в одноядерних тестах: 2009 проти 1663 у Cinebench R23 та 3068 проти 2535 у Geekbench 6.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7950X досягає вищої продуктивності при подібному TDP.
  • Дата виходу: Intel Core i9 11900KF вийшов у березні 2021 року, а Ryzen 9 7950X — у серпні 2022 року, що робить його більш сучасним рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1663 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 16211 36742

GeekBench v6

File compression 741.6 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 92.6 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.6 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 316.8 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 242.6 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 51.7 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 73.4 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 21 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2535 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 10369 21401

PassMark

Integer math 89.8 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 53 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 37.5M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 16 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 330 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 1048 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 23B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3538 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 25004 62709

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 29 серпня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-11900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.5 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 170 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900KF Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900KF чи AMD Ryzen 9 7950X?

AMD Ryzen 9 7950X забезпечує вищу однопотокову продуктивність (2009 проти 1663 у Cinebench R23), що дає перевагу в іграх. Однак для більшості сучасних ігор різниця не буде критичною, особливо на високих роздільних здатностях.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900KF у 2024 році?

Так, якщо ви знайдете його за низькою ціною і маєте материнську плату LGA1200. Він все ще справляється з іграми та робочими завданнями, але поступається Ryzen 9 7950X у багатопотокових сценаріях.

Який процесор кращий для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7950X значно швидший завдяки 16 ядрам і 32 потокам. У Cinebench R23 багатоядерний результат у 2,3 рази вищий (36742 проти 16211), що робить його кращим вибором для професійних завдань.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Intel Core i9 11900KF не має інтегрованої графіки (позначка KF), а AMD Ryzen 9 7950X має вбудоване відеоядро Radeon Graphics, що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7950X забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним у перерахунку на виконану роботу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.