Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900KF vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900KF та Apple M1 — два принципово різних підходи до обчислень: перший — це потужний десктопний процесор для ПК на x86, другий — енергоефективний ARM-чіп, що став основою лінійки Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: багатоядерну продуктивність, однопотокову швидкість, енергоспоживання та результати в популярних бенчмарках, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900KF значно випереджає Apple M1 у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) — 16211 проти 7800, Passmark багатоядерний — 25004 проти 14155. Він також швидший у трасуванні променів (21 проти 9.28 Mpixels/sec) та компіляції Clang (92.6 проти 71.3 Klines/sec). Однак Apple M1 демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але M1 споживає значно менше) та виграє у стисненні файлів (936.1 проти 741.6 MB/sec) і обробці HTML5 (204.8 проти 188.6 pages/sec). Для важких обчислень і ПК-ігор краще обрати i9-11900KF, для мобільних систем і типових офісних завдань — M1.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: i9-11900KF майже вдвічі потужніший за M1 у Cinebench R23 багатоядерному (16211 vs 7800) та Passmark (25004 vs 14155).
  • Однопотокова швидкість: i9-11900KF трохи випереджає M1 у Cinebench R23 одноядерному (1663 vs 1514) та Geekbench 6 (2535 vs 2383), але M1 лідирує у Passmark одноядерному (3688 vs 3538).
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний бал (100), але Apple M1 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків без активного охолодження.
  • Інтегрована графіка: i9-11900KF не має вбудованої графіки (потрібна дискретна), тоді як M1 має потужне інтегроване GPU, що добре справляється з фотообробкою (79.9 vs 73.4 images/sec).
  • Спеціалізовані завдання: M1 швидше стискає файли (936.1 vs 741.6 MB/sec) та обробляє HTML5, а i9-11900KF значно кращий у трасуванні променів (21 vs 9.28 Mpixels/sec) та компіляції Clang.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1663 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 16211 7800

GeekBench v6

File compression 741.6 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 92.6 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.6 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 316.8 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 242.6 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 51.7 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 73.4 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 21 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2535 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 10369 8765

PassMark

Integer math 89.8 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 53 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 37.5M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 16 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 330 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 1048 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 23B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3538 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 25004 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M1
Номер моделі i9-11900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 14 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900KF Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 GPU
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1278 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900KF чи Apple M1?

Intel Core i9 11900KF значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами. Apple M1 підходить лише для легких ігор через обмеження архітектури ARM та інтегрованої графіки.

Чи можна порівнювати енергоефективність i9-11900KF та M1?

Так, обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але на практиці Apple M1 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт), тоді як i9-11900KF може вимагати до 125 Вт і більше. M1 набагато економніший.

Який процесор швидше у відеомонтажі?

Intel Core i9 11900KF зазвичай швидший у відеомонтажі завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 16211 vs 7800). Однак Apple M1 оптимізований для програм, як-от Final Cut Pro, і може бути конкурентним у певних сценаріях.

Чи підходить Intel Core i9 11900KF для робочих станцій?

Так, i9-11900KF чудово підходить для робочих станцій завдяки високій багатоядерній продуктивності, підтримці великих обсягів оперативної пам'яті та сумісності з потужними GPU. Він ідеальний для рендерингу, компіляції та наукових розрахунків.

Який процесор обрати для ноутбука: i9-11900KF чи M1?

Apple M1 значно кращий для ноутбука через низьке енергоспоживання, безшумне охолодження та тривалий час автономної роботи. Intel Core i9-11900KF встановлюється лише в десктопні системи або великі ігрові ноутбуки з активним охолодженням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.