Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900KF vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900KF та Apple M3 Pro — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший, випущений у 2021 році, орієнтований на високопродуктивні ПК з розблокуванням для розгону. Другий, представлений у 2023 році, є частиною екосистеми Apple з акцентом на енергоефективність та інтеграцію. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони на основі тестів Cinebench, Geekbench та інших бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M3 Pro демонструє вищу однопотокову продуктивність (на 19% у Cinebench R23) та значно кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків MacBook. Intel Core i9 11900KF, хоч і має нижчий загальний рейтинг (57 проти 64), виграє в окремих багатопотокових сценаріях (Passmark багатоядерний: 25004 vs 26022 на користь M3 Pro, але Cinebench R23 багатоядерний: 16211 vs 15106 на користь Intel). Загалом, M3 Pro пропонує краще співвідношення продуктивності та енергоспоживання, тоді як i9 11900KF — це вибір для ентузіастів, які потребують максимальної частоти та можливості розгону.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 Pro значно випереджає i9 11900KF у Geekbench 6 (3158 проти 2535) та Cinebench R23 (1977 проти 1663).
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900KF має невелику перевагу в Cinebench R23 (16211 проти 15106), але M3 Pro лідирує в Geekbench 6 (15070 проти 10369) та Passmark (26022 проти 25004).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але M3 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: Apple M3 Pro має кращу інтегровану графіку (41 бал проти 36), що важливо для завдань без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M3 Pro значно швидше стискає файли (1550 MB/s проти 741.6 MB/s) та обробляє фото (142 images/s проти 73.4 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1663 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 16211 15106

GeekBench v6

File compression 741.6 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 92.6 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.6 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 316.8 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 242.6 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 51.7 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 73.4 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 21 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2535 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 10369 15070

PassMark

Integer math 89.8 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 53 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 37.5M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 16 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 330 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1048 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 23B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3538 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 25004 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M3
Номер моделі i9-11900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 6
Частота 3.5 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900KF Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2304
TMUs Немає даних 144
ROPs Немає даних 72
Обчислювальні блоки Немає даних 288
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 7,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900KF чи Apple M3 Pro?

Intel Core i9 11900KF зазвичай кращий для ігор через вищі тактові частоти та сумісність з Windows, але M3 Pro може бути ефективнішим в оптимізованих іграх для macOS.

Чи варто вибирати Apple M3 Pro для професійної роботи з відео?

Так, M3 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності, швидкому кодуванню та інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але M3 Pro споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 11900KF з Apple M3 Pro для роботи в Windows?

Так, але M3 Pro працює лише на Mac, тому для Windows-сумісності краще обрати Intel, особливо якщо потрібна підтримка x86-програм.

Який процесор має вищу багатопотокову продуктивність?

За результатами Passmark M3 Pro випереджає i9 11900KF (26022 проти 25004), але Intel лідирує в Cinebench R23 (16211 проти 15106), тому вибір залежить від конкретних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.