Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900KF vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900KF та Apple M4 Max (14-Core) — це представники різних епох та архітектур. Перший — флагманський десктопний процесор Intel 2021 року з 8 ядрами та 16 потоками, другий — сучасний ARM-чіп Apple 2024 року, призначений для ноутбуків Pro. Попри різне призначення, обидва CPU претендують на високу продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та енергоспоживанні.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає Intel Core i9 11900KF за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: Geekbench 6 (одноядерний) — 3996 проти 2535, багатоядерний — 23275 проти 10369. M4 Max також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але M4 Max споживає менше енергії). Однак i9 11900KF залишається хорошим вибором для десктопних збірок, де важлива сумісність з x86-софтом та іграми, а M4 Max — для мобільних робочих станцій Apple.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: Intel Core i9 11900KF базується на архітектурі x86 (Rocket Lake) і призначений для десктопів, тоді як Apple M4 Max використовує ARMv9 та створений для ноутбуків MacBook Pro.
  • Продуктивність у бенчмарках: M4 Max значно перевершує i9 11900KF у Geekbench 6 (одноядерний: 3996 проти 2535, багатоядерний: 23275 проти 10369) та Cinebench R23 (одноядерний: 2279 проти 1663, багатоядерний: 23841 проти 16211).
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужною 32-ядерною графікою Apple M4 Max GPU, тоді як i9 11900KF не має інтегрованого відеоядра (потрібна дискретна відеокарта).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M4 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Дата виходу та підтримка: Intel Core i9 11900KF вийшов у березні 2021 року, тоді як Apple M4 Max — у жовтні 2024 року, що забезпечує останньому перевагу в сучасних технологіях та оптимізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1663 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 16211 23841

GeekBench v6

File compression 741.6 MB/sec Немає даних
Clang compilation 92.6 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 188.6 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 316.8 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 242.6 pages/sec Немає даних
Background blur 51.7 images/sec Немає даних
Photo processing 73.4 images/sec Немає даних
Ray tracing 21 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2535 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 10369 23275

PassMark

Integer math 89.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 53 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 68M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 37.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 16 GBytes/sec Немає даних
Data compression 330 MBytes/sec Немає даних
Physics 1048 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 23B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3538 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 25004 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M4
Номер моделі i9-11900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 3.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 16 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 62 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900KF Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 51 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 14,8 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900KF чи Apple M4 Max?

Intel Core i9 11900KF краще підходить для ігор через сумісність з x86-додатками та широку підтримку ігрових бібліотек. Apple M4 Max має потужну графіку, але ігри для macOS обмежені.

Чи можна порівнювати десктопний i9 11900KF з мобільним M4 Max?

Так, хоча вони призначені для різних платформ. M4 Max демонструє вищу продуктивність у бенчмарках, але i9 11900KF виграє в сумісності з десктопним ПЗ та апгрейдами.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Max значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та меншому тепловиділенню, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який CPU кращий для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

Apple M4 Max перевершує i9 11900KF у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 23841 проти 16211), тому краще підходить для відеомонтажу та рендерингу в екосистемі Apple.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900KF у 2024 році?

i9 11900KF все ще актуальний для десктопних збірок середнього рівня, особливо для ігор та x86-софту, але M4 Max пропонує кращу продуктивність та енергоефективність для мобільних рішень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.