Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900KF vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900KF і Apple M4 Pro (14-Core) — це два потужних процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Перший вийшов у 2021 році та орієнтований на високопродуктивні ПК, другий — флагманський чип Apple 2024 року для професійних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та бенчмарках.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає Intel Core i9 11900KF за більшістю показників: однопотокова та багатопотокова продуктивність вищі на 30–50%, а енергоефективність — на рівні 100 балів в обох. M4 Pro також має новішу архітектуру (2024 рік) та кращі результати в Geekbench 6 і Cinebench R23. Однак i9 11900KF залишається гідним вибором для ігор і завдань, де важлива сумісність з x86-екосистемою, особливо з огляду на нижчу ціну.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (14-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність (96 балів проти 66), що підтверджується Geekbench 6: 3875 проти 2535.
  • Багатопотокова продуктивність M4 Pro майже вдвічі вища (49 балів проти 26), зокрема в Cinebench R23: 23433 проти 16211.
  • M4 Pro демонструє кращу швидкість у реальних завданнях: стиснення файлів (2260 MB/sec проти 741.6) та компіляція Clang (183 Klines/sec проти 92.6).
  • Інтегрована графіка M4 Pro оцінюється вище (63 бали проти 36), що важливо для відеомонтажу та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i9 11900KF вийшов у 2021 році, тоді як M4 Pro — у 2024, що пояснює технологічний розрив, але i9 залишається актуальним для x86-систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1663 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 16211 23433

GeekBench v6

File compression 741.6 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 92.6 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.6 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 316.8 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 242.6 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 51.7 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 73.4 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 21 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2535 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 10369 22271

PassMark

Integer math 89.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 53 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 68M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 37.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 16 GBytes/sec Немає даних
Data compression 330 MBytes/sec Немає даних
Physics 1048 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 23B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3538 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 25004 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M4
Номер моделі i9-11900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 3.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 16 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 46 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900KF Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2560
TMUs Немає даних 160
ROPs Немає даних 80
Обчислювальні блоки Немає даних 320
TGP Немає даних 32 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 9,2 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900KF чи Apple M4 Pro?

Intel Core i9 11900KF зазвичай кращий для ігор через ширшу сумісність з x86-іграми та вищі частоти. Однак M4 Pro має потужнішу однопотокову продуктивність, що може дати перевагу в оптимізованих для Apple Silicon іграх.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900KF у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте ігровий ПК або робочу станцію на платформі LGA1200 і не потребуєте максимальної енергоефективності. Він залишається продуктивним, але поступається новішим чипам за багатопотоковістю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, але Apple M4 Pro (14-Core) використовує архітектуру ARM, яка в реальних умовах споживає менше енергії при аналогічному навантаженні.

Чи можна порівнювати x86 та ARM процесори напряму?

Так, але варто враховувати різницю в архітектурі. Бенчмарки (Geekbench, Cinebench) дають об'єктивну оцінку продуктивності, але сумісність з ПЗ може відрізнятися. Для професійних завдань на macOS M4 Pro часто ефективніший.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

Apple M4 Pro (14-Core) значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23433 проти 16211) та кращій інтегрованій графіці. Він ідеальний для Final Cut Pro та інших оптимізованих додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.