Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11980HK vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11980HK та AMD Ryzen 7 5800 — два потужні процесори, що вийшли у 2021 році. Перший орієнтований на мобільні ігрові ноутбуки, другий — на настільні ПК. Обидва мають однаковий загальний рейтинг (54 бали), але відрізняються за архітектурою, енергоспоживанням та результатами в синтетичних тестах. Розгляньмо їхні сильні сторони, щоб допомогти вам обрати відповідний варіант.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють майже однакову однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1574 проти 1572 балів), але Intel Core i9 11980HK випереджає AMD Ryzen 7 5800 у Geekbench 6 (одноядерний — 2226 проти 2068) та багатьох прикладних завданнях, як-от Clang compilation (86.4 проти 76.6 Klines/sec). Натомість AMD лідирує в багатоядерному Passmark (25761 проти 22755) та File compression (1003.9 проти 961.5 MB/sec). Якщо вам потрібна мобільність і висока швидкість в окремих завданнях — обирайте Intel. Для максимальної багатоядерної продуктивності в настільному ПК краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 11980HK має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2226 проти 2068), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти одного ядра.
  • AMD Ryzen 7 5800 показує кращі результати в багатоядерному Passmark (25761 проти 22755) та File compression (1003.9 MB/sec проти 961.5 MB/sec), що важливо для рендерингу та архівації.
  • У тесті Clang compilation Intel випереджає AMD (86.4 Klines/sec проти 76.6 Klines/sec), що свідчить про вищу швидкість компіляції коду.
  • AMD Ryzen 7 5800 має вищий рейтинг інтегрованої графіки (36 проти 33), хоча обидва процесори не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i9 11980HK вийшов у травні 2021 року, а AMD Ryzen 7 5800 — у січні 2021, що робить AMD трохи старішим, але все ще актуальним рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1574 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) 13977 14065

GeekBench v6

File compression 961.5 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 86.4 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 203.2 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 334.4 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 222.1 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 33.9 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 84 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 18.5 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2226 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 10540 9314

PassMark

Integer math 79.6 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Floating point math 46.8 GOps/sec 51.5 GOps/sec
Find prime numbers 102M Primes/sec 111M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 14.1 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 271.3 MBytes/sec 314.7 MBytes/sec
Physics 1123 Frames/sec 1134 Frames/sec
Extended instructions 17.9B Matrices/sec 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3278 3389
Passmark CPU (багатоядерний) 22755 25761

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-11980HK Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.6-3.3 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26-33x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 110 Вт Немає даних
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11980HK Сайт AMD Ryzen 7 5800
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 11980HK чи AMD Ryzen 7 5800?

Intel Core i9 11980HK має вищі одноядерні показники в Geekbench 6 (2226 проти 2068), що зазвичай дає невелику перевагу в іграх. Однак різниця незначна, і обидва процесори забезпечать комфортний геймплей із сучасною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Intel Core i9 11980HK — мобільний процесор, тому в ноутбуках його енергоспоживання оптимізовано для роботи від батареї, тоді як AMD Ryzen 7 5800 розрахований на настільні ПК.

Чи варто вибирати Intel Core i9 11980HK для роботи з відео та 3D?

Так, Intel показує вищі результати в багатьох прикладних завданнях, як-от Clang compilation (86.4 Klines/sec) та Photo processing (84 images/sec). Для рендерингу та компіляції він буде ефективнішим за AMD Ryzen 7 5800.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 5800 має вищий багатоядерний бал у Passmark (25761 проти 22755) та Cinebench R23 (14065 проти 13977), що робить його кращим вибором для важкої багатозадачності, наприклад, одночасної роботи з кількома ресурсомісткими програмами.

Чи можна порівнювати мобільний Intel Core i9 11980HK з настільним AMD Ryzen 7 5800?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори належать до одного цінового сегмента та орієнтовані на продуктивність. Однак варто враховувати, що Intel призначений для ноутбуків, а AMD — для настільних ПК, що впливає на можливості охолодження та апгрейду.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.