Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11980HK vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11980HK та Apple M4 Pro (12-Core) — це два потужних процесори, орієнтовані на різні платформи. Перший створений для ігрових ноутбуків на Windows, другий — для професійних MacBook. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: одно- та багатоядерною продуктивністю, енергоефективністю та інтегрованою графікою, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає Intel Core i9 11980HK майже в усіх тестах: однопотокова продуктивність вища на ~58%, багатопотокова — на ~41%. M4 Pro також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але це за різних архітектур) і значно потужнішу інтегровану графіку. Однак i9 11980HK залишається актуальним для ігор та завдань, де потрібна сумісність із Windows, тоді як M4 Pro — ідеальний вибір для професійної роботи в екосистемі Apple.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro набирає 3846 балів у Geekbench 6, тоді як i9 11980HK — лише 2226, що на 73% більше на користь Apple.
  • Багатоядерна продуктивність: M4 Pro отримує 20093 бали у Geekbench 6, i9 11980HK — 10540, тобто M4 Pro майже вдвічі швидший.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro набирає 63 бали за шкалою продуктивності, i9 11980HK — 33, що робить M4 Pro кращим для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M4 Pro виготовлений за новішим техпроцесом, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до ват.
  • Дата виходу: i9 11980HK вийшов у травні 2021 року, а M4 Pro — у жовтні 2024, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1574 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 13977 19691

GeekBench v6

File compression 961.5 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 86.4 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 203.2 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 334.4 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 222.1 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 33.9 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 84 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 18.5 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2226 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 10540 20093

PassMark

Integer math 79.6 GOps/sec Немає даних
Floating point math 46.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 102M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 32.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 14.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 271.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 1123 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 17.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3278 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 22755 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 травня 2021 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M4
Номер моделі i9-11980HK Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.6-3.3 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26-33x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 110 Вт Немає даних
Сокет BGA-1787 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 45 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11980HK Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 11980HK краще сумісний з іграми на Windows, але M4 Pro має вищу однопотокову продуктивність. Однак через архітектуру Apple більшість ігор оптимізовані під x86, тому i9 залишається кращим вибором для геймерів.

Чи варто оновлюватись з i9 11980HK на M4 Pro?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple (відеомонтаж, програмування, рендеринг). M4 Pro пропонує значно вищу продуктивність і енергоефективність. Для ігор на Windows оновлення не має сенсу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але M4 Pro, завдяки новішому техпроцесу, споживає менше енергії при вищій продуктивності, що робить його більш ефективним.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, за бенчмарками та синтетичними тестами — це коректно. Однак вони працюють на різних платформах (x86 vs ARM), тому реальна продуктивність залежить від сумісності програмного забезпечення.

Який процесор краще для роботи з відео?

Apple M4 Pro значно швидший: у тесті Background blur він обробляє 85.1 зображень/сек проти 33.9 у i9. Також M4 Pro має потужніший медіарушій, що прискорює кодування відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.