Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900H vs AMD Ryzen 5 8400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900H (2022) та AMD Ryzen 5 8400F (2024) — це два процесори різних поколінь і архітектур, які можуть зацікавити як геймерів, так і творчих користувачів. Перший — мобільний гібрид із 14 ядрами, другий — десктопний чип із 6 ядрами. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, енергоефективність та реальну продуктивність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900H виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 16587 проти 10972) та має вищу однопотокову продуктивність за версією Passmark (3776 проти 3600). Натомість AMD Ryzen 5 8400F демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але Ryzen виграє в реальних сценаріях завдяки архітектурі Zen 4) та випереджає в Geekbench 6 (2541 проти 2397 одноядерний). Для ігор і роботи з архівами Ryzen 5 8400F часто виявляється вигіднішим, тоді як i9-12900H краще підходить для відеомонтажу та компіляції.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 12900H має 14 ядер (6 продуктивних + 8 ефективних) проти 6 ядер у AMD Ryzen 5 8400F, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • AMD Ryzen 5 8400F випереджає в Geekbench 6 (одноядерний: 2541 проти 2397) та має вищу швидкість стиснення файлів (1320 MB/s проти 898 MB/s).
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест Intel набирає 16587 балів, що на 51% більше, ніж у Ryzen (10972), що робить i9 кращим для рендерингу.
  • AMD Ryzen 5 8400F вийшов у 2024 році, тоді як Intel Core i9 12900H — у 2022, тому Ryzen має свіжішу архітектуру та потенційно кращу енергоефективність.
  • У тесті Ray tracing Intel показує 23.8 Mpixels/sec проти 18.3 у AMD, що свідчить про кращу роботу з графічними обчисленнями на i9.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 16587 10972

GeekBench v6

File compression 898.1 MB/sec 1320 MB/sec
Clang compilation 97.6 Klines/sec 84.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 270 pages/sec 256.7 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 282 Mpixels/sec
Text processing 248.3 pages/sec 271.8 pages/sec
Background blur 52.7 images/sec 60.5 images/sec
Photo processing 94.2 images/sec 97.2 images/sec
Ray tracing 23.8 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2397 2541
Geekbench 6 (багатоядерний) 11964 12058

PassMark

Integer math 95.9 GOps/sec 72.9 GOps/sec
Floating point math 69.4 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 109M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 36.1M Strings/sec 32M Strings/sec
Data encryption 19 GBytes/sec 16.1 GBytes/sec
Data compression 324.3 MBytes/sec 279.1 MBytes/sec
Physics 1784 Frames/sec 1325 Frames/sec
Extended instructions 19.3B Matrices/sec 21.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3776 3600
Passmark CPU (багатоядерний) 27952 23635

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 14 травня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-12900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.5 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900H Сайт AMD Ryzen 5 8400F
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900H чи AMD Ryzen 5 8400F?

AMD Ryzen 5 8400F часто виграє в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності в Geekbench 6 (2541 проти 2397) та кращій архітектурі Zen 4, що забезпечує більшу частоту в одноядерних сценаріях.

Який процесор продуктивніший у багатопотокових завданнях?

Intel Core i9 12900H значно продуктивніший у багатопотокових завданнях завдяки 14 ядрам: Cinebench R23 багатоядерний — 16587 балів проти 10972 у Ryzen 5 8400F.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 8400F через новішу архітектуру?

Так, Ryzen 5 8400F (2024) має свіжішу архітектуру Zen 4, що забезпечує кращу енергоефективність і вищу швидкість у деяких одноядерних тестах, але поступається в багатопотоковості.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i9 12900H краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 16587) та швидшому рендерингу (Ray tracing: 23.8 Mpixels/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 5 8400F завдяки архітектурі Zen 4 споживає менше енергії в реальних сценаріях, що робить його більш економічним.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.