Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900H vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900H і Apple M2 Pro — два потужних процесори, які змагаються за місце в преміальних ноутбуках. Перший вийшов у січні 2022 року, другий — у січні 2023-го. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 59 балів, але демонструють різні сильні сторони: Intel лідирує в Cinebench R23, а Apple — у Geekbench 6 та завданнях, пов’язаних із компресією файлів. Розберімося, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900H виграє в синтетичних тестах Cinebench R23 (одноядерний 1908 проти 1589, багатоядерний 16587 проти 13876) і Passmark, що робить його кращим вибором для завдань, які потребують високої пікової продуктивності. Натомість Apple M2 Pro перевершує в Geekbench 6 (одноядерний 2666 проти 2397, багатоядерний 14489 проти 11964), а також у компресії файлів (1630 MB/s проти 898.1 MB/s) та обробці фото. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, тому вибір залежить від екосистеми та конкретних сценаріїв використання.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 12900H має вищі показники в Cinebench R23: одноядерний 1908 проти 1589, багатоядерний 16587 проти 13876.
  • Apple M2 Pro перевершує в Geekbench 6: одноядерний 2666 проти 2397, багатоядерний 14489 проти 11964.
  • Apple M2 Pro значно швидше стискає файли: 1630 MB/s проти 898.1 MB/s у Intel.
  • Intel Core i9 12900H демонструє кращу продуктивність у трасуванні променів: 23.8 Mpixels/s проти 17 Mpixels/s у Apple.
  • Apple M2 Pro випереджає в обробці фотографій (126.3 images/s проти 94.2 images/s) та компіляції Clang (125.3 Klines/s проти 97.6 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 16587 13876

GeekBench v6

File compression 898.1 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 97.6 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 270 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 248.3 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 52.7 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 94.2 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 23.8 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2397 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 11964 14489

PassMark

Integer math 95.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 69.4 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 109M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 36.1M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 19 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 324.3 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1784 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 19.3B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3776 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 27952 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i9-12900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 2432
TMUs 48 152
ROPs 24 76
Обчислювальні блоки 96 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 12900H чи Apple M2 Pro?

Intel Core i9 12900H має перевагу в трасуванні променів і вищих показниках Cinebench R23, що може бути корисним для ігор, оптимізованих під x86. Однак Apple M2 Pro має кращу інтегровану графіку та енергоефективність, що важливо для тривалих ігрових сесій на ноутбуках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Apple M2 Pro зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки архітектурі ARM, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи варто обирати Intel Core i9 12900H для роботи з відео?

Так, Intel Core i9 12900H добре справляється з багатопотоковими завданнями, як-от рендеринг відео, завдяки високим багатоядерним показникам Cinebench R23 (16587). Але Apple M2 Pro пропонує кращу інтегровану графіку та оптимізацію в Final Cut Pro.

Який процесор краще для програмування та компіляції коду?

Apple M2 Pro показує вищу швидкість компіляції Clang (125.3 Klines/s проти 97.6 Klines/s), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з Xcode або LLVM. Intel Core i9 12900H також потужний, але може бути менш ефективним у цьому завданні.

Який процесор обрати для повсякденних завдань і роботи з документами?

Обидва процесори чудово справляються з повсякденними завданнями. Apple M2 Pro має невелику перевагу в обробці тексту (266.9 pages/s проти 248.3 pages/s) та рендерингу PDF, але різниця несуттєва для звичайного користувача.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.