Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900H vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900H і Apple M2 Ultra — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та цільові сегменти. Перший — мобільний чип для потужних ноутбуків, другий — флагманський настільний процесор Apple для професійних робочих станцій. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: від обробки відео до компіляції коду.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає Intel Core i9 12900H у багатопотокових завданнях, демонструючи майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 (28924 проти 16587) та Geekbench 6 (21387 проти 11964). Він також швидше стискає файли, компілює код і обробляє зображення. Однак Intel Core i9 12900H має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1908 проти 1735) і може бути кращим вибором для ігор або завдань, чутливих до тактової частоти. Загалом M2 Ultra — вибір для професійної роботи, а Core i9 — для універсальних мобільних сценаріїв.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23, що на 74% більше, ніж 16587 у Intel Core i9 12900H.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i9 12900H випереджає M2 Ultra в Cinebench R23 (1908 проти 1735), але поступається в Geekbench 6 (2397 проти 2685).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має значно потужнішу графіку (64 бали проти 39), що робить його кращим для рендерингу та обробки відео.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Швидкість обробки даних: M2 Ultra стискає файли зі швидкістю 2140 MB/сек, що в 2,4 рази швидше за 898,1 MB/сек у Core i9.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 16587 28924

GeekBench v6

File compression 898.1 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 97.6 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 270 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 248.3 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 52.7 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 94.2 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 23.8 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2397 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 11964 21387

PassMark

Integer math 95.9 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 69.4 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 109M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 36.1M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 19 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 324.3 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1784 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 19.3B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3776 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 27952 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i9-12900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 24
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для відеомонтажу: Intel Core i9 12900H чи Apple M2 Ultra?

Apple M2 Ultra значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг і експорт відео.

Чи підходить Intel Core i9 12900H для ігор?

Так, Intel Core i9 12900H має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23, що важливо для ігор, але він потребує дискретної відеокарти для сучасних AAA-проектів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M2 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Apple M2 Ultra компілює 226,4 Klines/сек, що в 2,3 рази швидше за 97,6 Klines/сек у Intel Core i9 12900H, тому він кращий для розробників.

Чи варто вибирати Intel Core i9 12900H для роботи з PDF?

Так, Intel Core i9 12900H показує 325,3 Mpixels/сек у PDF-рендерингу, що лише трохи менше за 603,6 Mpixels/сек у M2 Ultra, але він доступніший у мобільних пристроях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.