Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900H vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900H і Apple M4 (10-Core) — два потужних процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Перший вийшов у 2022 році та належить до лінійки Intel Alder Lake, другий дебютував у 2024 році як частина екосистеми Apple Silicon. Порівняння допоможе визначити, який чип краще впорається з вашими завданнями: від роботи з графікою до багатопотокових обчислень.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) випереджає Intel Core i9 12900H за однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, що підтверджують вищі бали Geekbench 6 (3849 проти 2397) та Passmark (4471 проти 3776). Однак Intel демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (16587 проти 12124) і швидше обробляє трасування променів. Якщо вам потрібна максимальна автономність і швидкість в однопотокових задачах — обирайте Apple M4. Для важких багатопотокових робочих навантажень краще підійде Core i9 12900H.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 на 35% випереджає Intel у Geekbench 6 (3849 проти 2397) та на 18% у Passmark (4471 проти 3776).
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 12900H перемагає в Cinebench R23 (16587 проти 12124), але поступається в Geekbench 6 (11964 проти 15100).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але Apple M4 досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 має незначну перевагу (40 балів проти 39), що впливає на обробку фото та відео в реальному часі.
  • Трасування променів: Intel Core i9 12900H обробляє 23.8 Mpixels/sec, тоді як Apple M4 — лише 17.8 Mpixels/sec, що робить Intel кращим для рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 16587 12124

GeekBench v6

File compression 898.1 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 97.6 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 270 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 248.3 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 52.7 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 94.2 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 23.8 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2397 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 11964 15100

PassMark

Integer math 95.9 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 69.4 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 109M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 36.1M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 19 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 324.3 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 1784 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 19.3B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3776 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 27952 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i9-12900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.5 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 1280
TMUs 48 80
ROPs 24 40
Обчислювальні блоки 96 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900H чи Apple M4 (10-Core)?

Intel Core i9 12900H має вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (16587), що може дати перевагу в іграх, оптимізованих для x86. Однак Apple M4 швидший в однопотокових задачах, що важливо для ігор з високою частотою кадрів.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи Apple?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M4 забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Чи варто вибирати Apple M4 для професійної роботи з відео?

Так, Apple M4 краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3849) та інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг і обробку ефектів.

Який процесор швидше обробляє файли та компіляцію?

Apple M4 значно швидший: стиснення файлів — 1500 MB/sec проти 898.1 MB/sec, компіляція Clang — 118.3 Klines/sec проти 97.6 Klines/sec. Це робить його кращим для розробників.

Який процесор кращий для багатозадачності: Intel Core i9 12900H чи Apple M4?

Intel Core i9 12900H має вищий багатоядерний бал у Cinebench R23 (16587), що забезпечує кращу продуктивність при одночасному запуску важких програм. Однак Apple M4 ефективніший у легших завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.