Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900H vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900H і Apple M4 Max (16-Core) — два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури та покоління. i9 12900H дебютував у 2022 році як флагман Intel для мобільних станцій, тоді як M4 Max вийшов у 2024 році та є вершиною лінійки Apple Silicon. Порівняння допоможе зрозуміти, який чіп краще впорається з вашими завданнями — від рендерингу до щоденної роботи.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає Intel Core i9 12900H за більшістю бенчмарків: багатоядерний Geekbench 6 майже вдвічі вищий, а Cinebench R23 показує +65% продуктивності. M4 Max також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але архітектура Apple традиційно економніша). Водночас i9 12900H залишається гідним вибором для сумісності з Windows та x86-софтом. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у професійних додатках під macOS — обирайте M4 Max.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 3986 проти 2397 у i9 12900H, що дає приріст у роботі з більшістю додатків.
  • У багатоядерних тестах M4 Max майже вдвічі швидший: Geekbench 6 (багатоядерний) — 26190 проти 11964, а Cinebench R23 — 27399 проти 16587.
  • Інтегрована графіка M4 Max отримала 63 бали проти 39 у i9 12900H, що робить її кращою для рендерингу та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки файлів: M4 Max стискає дані зі швидкістю 2680 MB/s, тоді як i9 12900H — лише 898 MB/s, що критично для архівації та роботи з великими даними.
  • Apple M4 Max вийшов майже на три роки пізніше (жовтень 2024 проти січня 2022), що пояснює його перевагу в архітектурі та техпроцесі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 16587 27399

GeekBench v6

File compression 898.1 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 97.6 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 270 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 248.3 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 52.7 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 94.2 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 23.8 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2397 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 11964 26190

PassMark

Integer math 95.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 69.4 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 109M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 36.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 19 GBytes/sec Немає даних
Data compression 324.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 1784 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 19.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3776 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 27952 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i9-12900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 12
Частота 2.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 5120
TMUs 48 320
ROPs 24 160
Обчислювальні блоки 96 640
TGP 15 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 546 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900H чи Apple M4 Max?

Для ігор під Windows краще підійде Intel Core i9 12900H через сумісність з x86-додатками. M4 Max має потужнішу інтегровану графіку, але кількість нативних ігор для macOS обмежена.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900H у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен ноутбук на Windows і ви працюєте з x86-софтом. Однак за продуктивністю він поступається M4 Max, тому для нових проєктів краще розглянути свіжіші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, але архітектура Apple M4 Max споживає менше енергії при вищій продуктивності, що подовжує автономність ноутбука.

Для яких завдань підходить Apple M4 Max?

M4 Max ідеальний для відеомонтажу, 3D-рендерингу, компіляції коду та роботи з великими файлами завдяки високій багатоядерній продуктивності та швидкому кешу.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціни не вказані, варто враховувати, що M4 Max встановлюється в MacBook Pro, які дорожчі за більшість ноутбуків з i9 12900H. Різниця в ціні виправдана вищою продуктивністю та енергоефективністю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.