Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900H vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглянемо два потужні процесори: Intel Core i9 12900H, випущений у січні 2022 року для ноутбуків, та Apple M4 Pro (12-Core), представлений восени 2024 року. Обидва чипи орієнтовані на високу продуктивність, але належать до різних архітектур: x86 від Intel та ARM від Apple. Ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант для ваших завдань.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає Intel Core i9 12900H за більшістю показників продуктивності. M4 Pro демонструє на 17% вищий одноядерний результат у Cinebench R23 та на 60% вищий у Geekbench 6. У багатоядерних завданнях перевага M4 Pro становить 19% у Cinebench R23 та 68% у Geekbench 6. Крім того, M4 Pro набагато швидший у стисненні файлів (2080 MB/s проти 898 MB/s) та рендерингу PDF. Обидва процесори мають однаково високу оцінку енергоефективності, що робить M4 Pro беззаперечним лідером для продуктивної роботи.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Apple M4 Pro набирає 3846 балів у Geekbench 6, що на 60% більше, ніж 2397 у Intel Core i9 12900H.
  • Багатоядерна продуктивність: M4 Pro досягає 20093 балів у Geekbench 6, перевершуючи i9 12900H (11964) на 68%.
  • Швидкість стиснення файлів: M4 Pro обробляє 2080 MB/s, тоді як i9 12900H – лише 898 MB/s, що вдвічі повільніше.
  • Рендеринг PDF: M4 Pro видає 506.6 Mpixels/s проти 325.3 Mpixels/s у i9 12900H, що на 56% швидше.
  • Дата виходу та архітектура: Intel Core i9 12900H (2022, x86) поступається новішому Apple M4 Pro (2024, ARM), який має інтегровану графіку вищого рівня (63 проти 39 балів).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 16587 19691

GeekBench v6

File compression 898.1 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 97.6 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 270 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 248.3 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 52.7 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 94.2 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 23.8 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2397 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 11964 20093

PassMark

Integer math 95.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 69.4 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 109M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 36.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 19 GBytes/sec Немає даних
Data compression 324.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 1784 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 19.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3776 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 27952 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i9-12900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 2048
TMUs 48 128
ROPs 24 64
Обчислювальні блоки 96 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900H чи Apple M4 Pro?

Для ігор Intel Core i9 12900H може бути кращим вибором через ширшу сумісність з іграми на Windows, хоча M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку. Однак на практиці перевага залежить від оптимізації конкретних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900H у 2025 році?

Intel Core i9 12900H залишається продуктивним процесором для більшості завдань, але якщо вам потрібна максимальна швидкість у рендерингу або компіляції, Apple M4 Pro буде значно ефективнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але завдяки архітектурі ARM Apple M4 Pro зазвичай споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань.

Чи підходить Apple M4 Pro для професійної роботи з відео?

Так, Apple M4 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності та потужній інтегрованій графіці, що забезпечує швидкий рендеринг та обробку ефектів.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Apple M4 Pro значно швидший: 162.6 Klines/s проти 97.6 Klines/s у Intel Core i9 12900H, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.