Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900HK vs AMD Ryzen 7 8700F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами два потужних процесори різних поколінь: мобільний Intel Core i9 12900HK (2022) та настільний AMD Ryzen 7 8700F (2024). Перший створений для ігрових ноутбуків, другий — для продуктивних ПК. Хоча обидва демонструють високу швидкість, їхня архітектура, енергоспоживання та сценарії використання суттєво відрізняються. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8700F випереджає Intel Core i9 12900HK за більшістю синтетичних тестів: вищий результат у Geekbench 6 (одноядерний 2745 проти 2361) та Passmark (багатоядерний 30999 проти 27346). Він також швидше стискає файли та компілює код. Однак Intel демонструє кращу продуктивність в Cinebench R23 (одноядерний 1940 проти 1788) та HTML-браузингу. Якщо вам потрібен настільний CPU для роботи та ігор — обирайте Ryzen 7 8700F. Для потужного ноутбука з гібридною архітектурою — i9 12900HK.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 8700F має вищий загальний рейтинг (62 проти 59) та кращу однопотокову продуктивність (71% проти 69%), що робить його ефективнішим у більшості сучасних додатків.
  • У Geekbench 6 багатоядерний результат Ryzen 7 8700F (14313) на 17% вищий, ніж у i9 12900HK (12179), що свідчить про перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Intel Core i9 12900HK виграє в Cinebench R23 одноядерному тесті (1940 проти 1788), що може давати невелику перевагу в деяких іграх, чутливих до частоти одного ядра.
  • AMD значно швидше стискає файли (1450 MB/s проти 1040 MB/s) та компілює код (107.4 Klines/s проти 85.9 Klines/s) — це важливо для розробників та роботи з архівами.
  • Попри вищу продуктивність, Ryzen 7 8700F має кращу енергоефективність (100% в обох), однак i9 12900HK — мобільний процесор, тому його TDP адаптовано для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1940 1788
Cinebench R23 (багатоядерний) 18373 17626

GeekBench v6

File compression 1040 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 85.9 Klines/sec 107.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 312.4 pages/sec 288.9 pages/sec
PDF Renderer 363.1 Mpixels/sec 406.9 Mpixels/sec
Text processing 225.4 pages/sec 283.4 pages/sec
Background blur 49.7 images/sec 67.1 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 112.9 images/sec
Ray tracing 19.4 Mpixels/sec 24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2361 2745
Geekbench 6 (багатоядерний) 12179 14313

PassMark

Integer math 95.4 GOps/sec 100.7 GOps/sec
Floating point math 67.5 GOps/sec 62.8 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 106M Primes/sec
Random string sorting 35.1M Strings/sec 43M Strings/sec
Data encryption 18.6 GBytes/sec 22.2 GBytes/sec
Data compression 314 MBytes/sec 370.3 MBytes/sec
Physics 1800 Frames/sec 1682 Frames/sec
Extended instructions 18.8B Matrices/sec 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3645 3882
Passmark CPU (багатоядерний) 27346 30999

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 14 травня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-12900HK Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 41x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900HK Сайт AMD Ryzen 7 8700F
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i9 12900HK чи Ryzen 7 8700F?

AMD Ryzen 7 8700F має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2745 проти 2361), що дає перевагу в іграх. Однак i9 12900HK кращий у Cinebench R23 одноядерному (1940 проти 1788), тому вибір залежить від конкретних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900HK у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен потужний ноутбук для роботи та ігор. Він досі демонструє високу продуктивність, особливо в багатопотокових задачах, хоча поступається новішим настільним CPU від AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100% за шкалою енергоефективності, але Ryzen 7 8700F — настільний чип із вищим TDP, тоді як i9 12900HK оптимізований для мобільних пристроїв. У реальних умовах Intel споживає менше завдяки гібридній архітектурі.

Чи можна порівнювати мобільний i9 12900HK із настільним Ryzen 7 8700F?

Так, це різні класи, але порівняння корисне для вибору між потужним ноутбуком та компактним ПК. Ryzen 7 8700F загалом продуктивніший, але i9 12900HK дозволяє отримати високу потужність у мобільному форматі.

Який CPU краще для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

AMD Ryzen 7 8700F виграє в багатоядерних тестах Passmark (30999 проти 27346) та Geekbench 6 (14313 проти 12179), тому він краще впорається з рендерингом та компіляцією. Intel i9 12900HK також потужний, але поступається в цих завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.