Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900HK vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900HK та Apple M4 Pro (12-Core) — це два потужні процесори, які представляють різні архітектурні підходи. Intel вийшов на ринок у січні 2022 року, тоді як Apple представила свій чип у жовтні 2024. Незважаючи на різницю у поколіннях, обидва CPU орієнтовані на високу продуктивність у ноутбуках та компактних системах. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає Intel Core i9 12900HK за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 26%, багатопотокова — на 46% за Geekbench 6, а енергоефективність обох процесорів оцінена максимально. M4 Pro також демонструє кращі результати у файловому стисненні, компіляції коду та обробці зображень. Однак i9 12900HK залишається гідним вибором для завдань, де критична x86-сумісність або бюджет обмежений. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і свіжа архітектура, обирайте M4 Pro.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: 3846 балів у Geekbench 6 проти 2361 у Intel Core i9 12900HK.
  • У багатопотокових завданнях M4 Pro також лідирує: 20093 бали у Geekbench 6 проти 12179 у i9 12900HK.
  • M4 Pro вдвічі швидше стискає файли (2080 MB/s проти 1040 MB/s) та компілює код (162.6 Klines/s проти 85.9 Klines/s).
  • Intel Core i9 12900HK вийшов на ринок у січні 2022 року, тоді як Apple M4 Pro — у жовтні 2024, що пояснює технологічний розрив.
  • Обидва процесори мають максимальну оцінку енергоефективності (100), але M4 Pro показує вищу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1940 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 18373 19691

GeekBench v6

File compression 1040 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 85.9 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 312.4 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 363.1 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 225.4 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 49.7 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 19.4 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2361 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 12179 20093

PassMark

Integer math 95.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 67.5 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 110M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 35.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 18.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 314 MBytes/sec Немає даних
Physics 1800 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 18.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3645 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 27346 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i9-12900HK Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 2048
TMUs 48 128
ROPs 24 64
Обчислювальні блоки 96 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900HK Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 12900HK чи Apple M4 Pro (12-Core)?

Intel Core i9 12900HK має кращу сумісність з іграми на Windows, але за сирою продуктивністю графіки M4 Pro випереджає (63 проти 38 балів). Однак для ігор на macOS вибір обмежений — i9 12900HK буде практичнішим.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900HK у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна x86-сумісність, нижча ціна або ви працюєте з програмами, оптимізованими під Intel. Однак за продуктивністю M4 Pro значно свіжіший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають оцінку енергоефективності 100, але Apple M4 Pro споживає менше енергії при вищих навантаженнях завдяки новішій архітектурі ARM.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 12900HK з Apple M4 Pro напряму?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори призначені для високопродуктивних ноутбуків. Але враховуйте різні архітектури (x86 vs ARM) та екосистеми (Windows vs macOS).

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M4 Pro (12-Core) значно швидше обробляє зображення (196.9 images/s проти 111.5) і рендерить PDF, що робить його кращим вибором для відеомонтажу на macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.