Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900HX vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900HX і AMD Ryzen 5 7520U — два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Перший — флагманський мобільний чип Intel для потужних ноутбуків і робочих станцій, другий — енергоефективний представник серії Ryzen 7000 для тонких ультрабуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, тактові частоти, обсяг кешу, енергоспоживання, результати бенчмарків та ігрову продуктивність.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900HX значно випереджає AMD Ryzen 5 7520U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 23150 vs 5149) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6: 2517 vs 1270). Він має більше ядер (16 проти 4) і вищі частоти, що робить його ідеальним для важких завдань: рендерингу, компіляції коду, відеомонтажу. Однак Ryzen 5 7520U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і підходить для щоденних офісних завдань, вебсерфінгу та перегляду відео. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте i9, якщо автономність і компактність — Ryzen 5.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i9 12900HX має 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних), тоді як AMD Ryzen 5 7520U — лише 4 ядра. Це дає i9 величезну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Частоти: Максимальна частота i9 досягає 5.0 ГГц, у Ryzen 5 — до 4.3 ГГц. Вища частота Intel забезпечує кращу однопотокову продуктивність.
  • Кеш-пам'ять: Intel Core i9 12900HX має 30 МБ кешу L3, а AMD Ryzen 5 7520U — 6 МБ. Більший кеш прискорює доступ до даних і покращує продуктивність в іграх та додатках.
  • Енергоспоживання (TDP): Intel Core i9 12900HX має базовий TDP 55 Вт (до 157 Вт у турбо), тоді як AMD Ryzen 5 7520U — лише 15 Вт. Ryzen значно енергоефективніший, що подовжує час автономної роботи.
  • Інтегрована графіка: i9 оснащений графікою Intel UHD (бали 45), Ryzen 5 — AMD Radeon 610M (бали 20). Графіка Intel потужніша, але обидві не призначені для сучасних ігор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 23150 5149

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 394.8 MB/sec
Clang compilation 121.1 Klines/sec 27 Klines/sec
HTML 5 Browser 336.5 pages/sec 91.2 pages/sec
PDF Renderer 382.4 Mpixels/sec 127.6 Mpixels/sec
Text processing 254 pages/sec 114.6 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 23 images/sec
Photo processing 116.9 images/sec 38.3 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 7.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 14457 4219

PassMark

Integer math 116.2 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 86.6 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 135M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 45.1M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 23.6 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 412.2 MBytes/sec 138.1 MBytes/sec
Physics 2048 Frames/sec 446 Frames/sec
Extended instructions 25B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3836 2472
Passmark CPU (багатоядерний) 34044 9206

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 22 вересня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Mendocino)
Номер моделі i9-12900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 8
Частота 2.3 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 24 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 28x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 0,49 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5500
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900HX Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900HX чи AMD Ryzen 5 7520U?

Intel Core i9 12900HX значно потужніший завдяки більшій кількості ядер і вищим частотам. Він забезпечує вищий FPS у вимогливих іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підходить AMD Ryzen 5 7520U для роботи з відео?

Так, але лише для легкого монтажу. Для професійного відеомонтажу та рендерингу краще обрати Intel Core i9 12900HX, який має в 4-5 разів вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність у нашому рейтингу. Однак AMD Ryzen 5 7520U має значно нижчий TDP (15 Вт), що робить його ідеальним для ультрабуків з довгим часом роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel Core i9 12900HX зазвичай встановлюється в дорогі ігрові ноутбуки та робочі станції, тоді як AMD Ryzen 5 7520U — в бюджетні та середнього класу ультрабуки.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Intel Core i9 12900HX значно швидший: він компілює 121.1 Klines/sec проти 27 Klines/sec у Ryzen 5 7520U. Для розробників i9 є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.