Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900HX vs AMD Ryzen 5 7645HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900HX і AMD Ryzen 5 7645HX — два потужних мобільних процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2022 році та належить до лінійки Alder Lake-HX, а другий — представник серії Dragon Range 2023 року. Обидва чипи пропонують високу продуктивність, але мають різну архітектуру, кількість ядер і частотні характеристики. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків, енергоефективність та ігровий потенціал, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900HX значно випереджає AMD Ryzen 5 7645HX у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам (8+8) проти 6 ядер у конкурента. У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel майже вдвічі вищий (23150 vs 13985). Однак Ryzen 5 демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2702 vs 2517) і вищу швидкість архівування (1290 MB/s). Якщо ваш пріоритет — рендеринг, компіляція чи багатозадачність, обирайте Intel. Для ігор і завдань, чутливих до одного потоку, AMD може бути раціональнішим вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 12900HX має 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних), тоді як AMD Ryzen 5 7645HX — лише 6 ядер, що дає Intel перевагу в багатопотокових навантаженнях.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel на 65% вищий (23150 проти 13985), що критично для рендерингу та компіляції.
  • AMD Ryzen 5 7645HX випереджає Intel в однопотоковому тесті Geekbench 6 (2702 проти 2517) і в швидкості стиснення файлів (1290 MB/s проти 1110 MB/s).
  • Інтегрована графіка Intel оцінюється вище (45 балів проти 39), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • AMD Ryzen 5 7645HX новіший (2023 рік) і має вищу однопотокову продуктивність у Passmark (3915 проти 3836), що впливає на ігрову чуйність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 23150 13985

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 1290 MB/sec
Clang compilation 121.1 Klines/sec 88.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 336.5 pages/sec 227.9 pages/sec
PDF Renderer 382.4 Mpixels/sec 289.8 Mpixels/sec
Text processing 254 pages/sec 279.4 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 57.5 images/sec
Photo processing 116.9 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 2702
Geekbench 6 (багатоядерний) 14457 11962

PassMark

Integer math 116.2 GOps/sec 76.3 GOps/sec
Floating point math 86.6 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 135M Primes/sec 183M Primes/sec
Random string sorting 45.1M Strings/sec 33.6M Strings/sec
Data encryption 23.6 GBytes/sec 18.5 GBytes/sec
Data compression 412.2 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 2048 Frames/sec 1540 Frames/sec
Extended instructions 25B Matrices/sec 24B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3836 3915
Passmark CPU (багатоядерний) 34044 26868

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i9-12900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.3 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900HX Сайт AMD Ryzen 5 7645HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 12900HX чи AMD Ryzen 5 7645HX?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому AMD Ryzen 5 7645HX має невелику перевагу завдяки вищим результатам у Geekbench 6 та Passmark. Однак різниця несуттєва, а Intel може бути кращим у важких іграх із багатопотоковим навантаженням.

Чи варто переплачувати за Intel Core i9 12900HX заради багатопотокових завдань?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, відеомонтажем або компіляцією коду — Intel майже вдвічі швидший у багатоядерних тестах (Cinebench R23). Для звичайних завдань і ігор різниця менш помітна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак AMD Ryzen 5 7645HX зазвичай споживає менше енергії завдяки меншій кількості ядер, що може подовжити автономність ноутбука.

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси, як-от PCIe 5.0?

Так, обидва процесори підтримують PCIe 5.0, що забезпечує високу пропускну здатність для SSD і відеокарт. Intel Core i9 12900HX також має підтримку DDR5-4800, а Ryzen 5 7645HX — DDR5-5200.

Який процесор краще вибрати для роботи з архівацією та обробкою PDF?

AMD Ryzen 5 7645HX швидше стискає файли (1290 MB/s проти 1110 MB/s) і обробляє текст (279 стор./с проти 254 стор./с). Intel виграє в рендерингу PDF (382,4 Mpixels/s проти 289,8 Mpixels/s). Вибір залежить від конкретних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.