Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900HX vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900HX та AMD Ryzen 9 5950X — це потужні процесори, що орієнтовані на різні сегменти. Перший створений для мобільних станцій та ігрових ноутбуків, другий — флагманський десктопний CPU для ентузіастів. Хоча обидва мають 16 ядер, їхня архітектура та сценарії використання суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові бенчмарки, енергоефективність та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. За результатами тестів, AMD Ryzen 9 5950X випереджає Intel Core i9 12900HX у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 26017 проти 23150, Passmark багатоядерний — 45602 проти 34044. Однак Intel демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний — 2517 проти 2276) та кращу енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу та компіляції — обирайте Ryzen 9 5950X. Для мобільних рішень із високою однопотоковою швидкістю — Intel Core i9 12900HX.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 5950X має вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 26017 проти 23150, Passmark багатоядерний — 45602 проти 34044.
  • Intel Core i9 12900HX виграє в однопотокових тестах: Geekbench 6 одноядерний — 2517 проти 2276, Cinebench R23 одноядерний — 1912 проти 1614.
  • Intel Core i9 12900HX значно швидший у роботі з HTML5 Browser (336.5 pages/sec проти 224.5) та Background blur (58.1 images/sec проти 28.4).
  • AMD Ryzen 9 5950X краще справляється з Clang compilation (147.1 Klines/sec проти 121.1) та Ray tracing (38.4 Mpixels/sec проти 29.6).
  • Intel Core i9 12900HX вийшов у 2022 році, тоді як AMD Ryzen 9 5950X — у 2020, що впливає на архітектуру та підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 23150 26017

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 121.1 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 336.5 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 382.4 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 254 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 116.9 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 14457 12728

PassMark

Integer math 116.2 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 86.6 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 135M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 45.1M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 23.6 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 412.2 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 2048 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 25B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3836 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 34044 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-12900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Немає

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.3 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900HX Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900HX чи AMD Ryzen 9 5950X?

Intel Core i9 12900HX має вищу однопотокову продуктивність, що важливо в іграх. Однак AMD Ryzen 9 5950X також демонструє відмінні результати. Вибір залежить від платформи: Intel — мобільний, AMD — десктопний.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5950X для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 26017) він чудово справляється з рендерингом та експортом відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i9 12900HX створений для ноутбуків і зазвичай споживає менше енергії в мобільному сегменті.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900HX у 2024 році?

Так, це потужний мобільний процесор із високою однопотоковою швидкістю. Він підійде для ігрових ноутбуків та робочих станцій, де важлива мобільність.

Який процесор краще підходить для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 5950X показує кращі результати в Clang compilation (147.1 Klines/sec проти 121.1), тому він більш ефективний для задач компіляції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.