Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900HX vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900HX та AMD Ryzen 9 7900X3D — це два потужних процесори, які належать до різних платформ: перший — мобільний чип для ноутбуків, другий — десктопний із технологією 3D V-Cache. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU демонструють високі результати в бенчмарках. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D випереджає Intel Core i9 12900HX за більшістю показників: вищий загальний рейтинг (72 проти 63), краща однопотокова та багатопотокова продуктивність. У тестах Cinebench R23 7900X3D набирає 27817 балів у багатоядерному режимі проти 23150 у 12900HX, а в Geekbench 6 — 18277 проти 14457. Однак 12900HX — мобільний процесор, тому він споживає менше енергії та краще підходить для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у стаціонарному ПК — обирайте AMD, а для потужного ноутбука — Intel.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7900X3D має вищий загальний рейтинг (72) порівняно з Intel Core i9 12900HX (63), що свідчить про кращу збалансованість характеристик.
  • У тесті Cinebench R23 (багатоядерний) 7900X3D набирає 27817 балів, тоді як 12900HX — лише 23150, що робить AMD на 20% швидшим у багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність у Geekbench 6 вища у 7900X3D (3024 проти 2517), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • AMD Ryzen 9 7900X3D демонструє значно вищу швидкість стиснення файлів (1710 MB/sec) порівняно з Intel (1110 MB/sec), що важливо для архівації та роботи з великими даними.
  • Intel Core i9 12900HX — мобільний процесор, призначений для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 9 7900X3D — десктопний, що впливає на їхнє енергоспоживання та сферу застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 23150 27817

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 121.1 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 336.5 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 382.4 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 254 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 116.9 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 14457 18277

PassMark

Integer math 116.2 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 86.6 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 135M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 45.1M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 23.6 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 412.2 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 2048 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 25B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3836 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 34044 50404

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-12900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.3 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає даних

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт 162 Вт
Сокет BGA-1964 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900HX Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900HX чи AMD Ryzen 9 7900X3D?

AMD Ryzen 9 7900X3D забезпечує вищу однопотокову продуктивність (80 балів проти 71) та кращі результати в бенчмарках, тому він більш підходящий для ігор на стаціонарному ПК. Intel 12900HX — хороший варіант для ігрових ноутбуків.

Чи варто обирати Intel Core i9 12900HX для роботи з відеомонтажем?

Так, 12900HX демонструє гідні результати в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 — 23150 балів), але AMD Ryzen 9 7900X3D буде на 20% швидшим, тому для професійної роботи краще обрати десктопний AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core i9 12900HX є мобільним чипом і споживає менше енергії в ноутбуках, тоді як AMD 7900X3D потребує більше живлення для десктопної системи.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7900X3D для рендерингу та компіляції?

Так, 7900X3D відмінно справляється з рендерингом (Ray tracing — 36.7 Mpixels/sec) та компіляцією (Clang — 170.3 Klines/sec), що робить його чудовим вибором для професійних завдань.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900X3D має вищий рейтинг інтегрованої графіки (64 бали) порівняно з Intel Core i9 12900HX (45 балів), тому він краще підходить для роботи без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.