Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900HX vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900HX та AMD Ryzen 9 7950X3D — це два потужні процесори, які належать до різних сегментів. Перший — мобільний чип для ноутбуків, випущений у 2022 році, а другий — десктопний гігант для настільних ПК, що побачив світ у 2023 році. Хоча обидва здатні вражати продуктивністю, їхнє призначення суттєво відрізняється. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно випереджає Intel Core i9 12900HX у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) майже на 57% вищий (36291 проти 23150). В одноядерних тестах перевага AMD також помітна, хоч і менш разюча. Однак варто пам’ятати, що 12900HX — мобільний процесор, а 7950X3D — десктопний. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи чи ігор на стаціонарному ПК, обирайте Ryzen. Для потужного ноутбука, який впорається з більшістю задач, i9 12900HX — чудовий варіант.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7950X3D має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) — 36291 проти 23150 у Intel Core i9 12900HX.
  • В одноядерних тестах 7950X3D також попереду: Geekbench 6 (одноядерний) — 2925 проти 2517 у 12900HX.
  • Intel Core i9 12900HX — мобільний процесор для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 9 7950X3D — десктопний чип для настільних ПК.
  • У тесті Passmark CPU (багатоядерний) 7950X3D набирає 62502 бали, що майже вдвічі більше, ніж 34044 у 12900HX.
  • AMD Ryzen 9 7950X3D вийшов у січні 2023 року, а Intel Core i9 12900HX — у травні 2022 року, що пояснює технологічну перевагу новішої моделі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 23150 36291

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 121.1 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 336.5 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 382.4 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 254 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 116.9 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 14457 19920

PassMark

Integer math 116.2 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 86.6 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 135M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 45.1M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 23.6 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 412.2 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 2048 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 25B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3836 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 34044 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-12900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.3 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає даних

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт 162 Вт
Сокет BGA-1964 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900HX Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 12900HX чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D забезпечує вищу продуктивність в іграх завдяки потужнішим одноядерним і багатоядерним показникам, але він призначений для десктопів. Для ігрового ноутбука i9 12900HX також буде чудовим вибором.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати, що Intel Core i9 12900HX споживає менше енергії та призначений для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 9 7950X3D — для стаціонарних ПК з кращим охолодженням.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), але в реальних умовах мобільний Intel Core i9 12900HX часто демонструє нижче енергоспоживання завдяки архітектурі для ноутбуків.

Чи варто використовувати Intel Core i9 12900HX для професійної роботи?

Так, 12900HX добре справляється з рендерингом, компіляцією та іншими завданнями, але для важких робочих навантажень на десктопі продуктивність 7950X3D буде значно вищою.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7950X3D має вищий бал інтегрованої графіки (77 проти 45), що робить його кращим вибором для систем без дискретної відеокарти, хоча обидва процесори зазвичай використовуються з потужними GPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.