Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900HX vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900HX і Apple M2 Ultra — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та екосистеми. Перший створений для високопродуктивних ноутбуків і робочих станцій на базі x86, другий — флагманський чип Apple для Mac Studio та Mac Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у синтетичних тестах та реальних сценаріях, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra випереджає Intel Core i9 12900HX у багатопотокових завданнях, демонструючи значно вищі результати в Cinebench R23 (багатоядерний), Geekbench 6 (багатоядерний) та Passmark CPU. Він також пропонує кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Водночас Intel Core i9 12900HX трохи швидший в однопотокових тестах Cinebench R23, що може бути корисним для деяких ігор та застосунків, оптимізованих під x86. Остаточний вибір залежить від вашої екосистеми та конкретних завдань.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra значно швидший у Cinebench R23 (28924 проти 23150) та Geekbench 6 (21387 проти 14457), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має вищий рейтинг інтегрованої графіки (64 проти 45) і краще справляється з фотообробкою (170.7 проти 116.9 зображень/сек).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 12900HX випереджає M2 Ultra в Cinebench R23 (1912 проти 1735), що дає йому перевагу в деяких іграх та застосунках, чутливих до частоти одного ядра.
  • Стиснення файлів: M2 Ultra майже вдвічі швидший за Intel у тесті File Compression (2140 MB/s проти 1110 MB/s), що важливо для роботи з великими архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 23150 28924

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 121.1 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 336.5 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 382.4 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 254 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 116.9 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 14457 21387

PassMark

Integer math 116.2 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 86.6 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 135M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 45.1M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 23.6 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 412.2 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 2048 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 25B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3836 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 34044 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 травня 2022 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i9-12900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 1.7 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 24
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 23x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 Ultra забезпечує вищу багатопотокову продуктивність і кращу інтегровану графіку, що робить його оптимальним вибором для відеомонтажу, особливо в екосистемі Final Cut Pro.

Чи підходить Intel Core i9 12900HX для ігор?

Так, завдяки вищій однопотоковій продуктивності в Cinebench R23 та ширшій сумісності з іграми на Windows, Intel Core i9 12900HX може бути кращим вибором для геймерів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Apple M2 Ultra демонструє вищу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM, що робить його більш ефективним у тривалих робочих навантаженнях.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Apple M2 Ultra значно швидший у тесті Clang compilation (226.4 Klines/sec проти 121.1), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи варто вибирати Intel Core i9 12900HX через нижчу ціну?

Intel Core i9 12900HX часто зустрічається в доступніших ноутбуках, але його продуктивність у багатопотокових завданнях нижча. Якщо бюджет обмежений, але потрібна висока однопотокова швидкість, це може бути хороший варіант.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.