Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900K vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900K та AMD Ryzen Z1 Extreme — це два процесори, що належать до різних сегментів. Перший — флагманська модель для настільних ПК з гібридною архітектурою, другий — мобільний чип, створений для портативних ігрових пристроїв. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900K значно випереджає AMD Ryzen Z1 Extreme у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 27341 проти 13955) та однопотокових завданнях. Він краще підходить для стаціонарних ПК, де потрібна максимальна обчислювальна потужність — відеомонтаж, 3D-рендеринг, ігри. Натомість Ryzen Z1 Extreme створений для компактних ігрових консолей та ноутбуків, пропонуючи гідну продуктивність при значно нижчому енергоспоживанні. Якщо вам потрібна мобільність — обирайте AMD, якщо максимальна потужність вдома — Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 12900K майже вдвічі потужніший за Ryzen Z1 Extreme у Cinebench R23 (27341 vs 13955) та Geekbench 6 (17003 vs 11223).
  • Однопотокова швидкість: Intel лідирує в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1995 vs 1689, Passmark: 4162 vs 3608), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen Z1 Extreme споживає менше енергії завдяки мобільному призначенню.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 12900K має кращу вбудовану графіку (54 vs 38 балів), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Призначення: Intel — десктопний процесор для потужних ПК, AMD — мобільний чип для портативних ігрових пристроїв, що вийшов на 2,5 роки пізніше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1995 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 27341 13955

GeekBench v6

File compression 1260 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 146.1 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 414.2 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 480.2 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 273.2 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 69.4 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 147.8 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 34.4 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2633 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 17003 11223

PassMark

Integer math 139.5 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 106 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 149M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 57.3M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 29.8 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 540.5 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 2249 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 33.8B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4162 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 41475 25097

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 жовтня 2021 25 квітня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-12900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3,2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 14 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 9-30 Вт
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900K Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900K чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

Intel Core i9 12900K забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Passmark 4162 проти 3608), що критично для ігор. Однак Ryzen Z1 Extreme оптимізований для портативних пристроїв і може бути кращим вибором для мобільного геймінгу.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900K у 2024 році?

Так, це все ще потужний процесор для робочих станцій та ігор. Він випереджає Ryzen Z1 Extreme у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 27341 проти 13955) і залишається актуальним для вимогливих користувачів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen Z1 Extreme споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, що робить його ідеальним для ноутбуків та портативних консолей.

Для яких завдань підходить AMD Ryzen Z1 Extreme?

Ryzen Z1 Extreme створений для портативних ігрових пристроїв (наприклад, ASUS ROG Ally). Він забезпечує достатню продуктивність для ігор та роботи в русі, але поступається Intel у важких обчисленнях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 12900K має вищий рейтинг інтегрованої графіки (54 проти 38 балів). Це дозволяє використовувати його для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.