Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900KF vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900KF та AMD Ryzen 7 7745HX — два потужні процесори, які належать до різних поколінь і платформ. Перший — це флагманський десктопний CPU Intel 12-го покоління (Alder Lake), випущений у 2021 році, тоді як другий — мобільний чип AMD на архітектурі Zen 4 (2023 рік). Попри різне призначення, обидва процесори часто порівнюють через високу продуктивність. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900KF виграє в багатопотоковій продуктивності завдяки 16 ядрам (8+8) та вищим частотам, що підтверджують результати Cinebench R23 (27341 проти 18060) та Passmark (41125 проти 32729). Він також швидший у рендерингу, компіляції та роботі з PDF. Натомість AMD Ryzen 7 7745HX демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цьому аспекті, але мобільний Ryzen споживає менше), трохи вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2763 проти 2686) та швидше стискає файли. Якщо вам потрібен максимальний багатопотік для стаціонарного ПК — обирайте Intel. Для потужного ноутбука з акцентом на енергоефективність — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 12900KF має 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних) та 24 потоки, тоді як AMD Ryzen 7 7745HX — 8 ядер і 16 потоків, що дає Intel перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel значно вищий: 27341 проти 18060 у AMD, що свідчить про кращу продуктивність у рендерингу та відеомонтажі.
  • AMD Ryzen 7 7745HX випереджає Intel в одноядерному тесті Geekbench 6 (2763 проти 2686) та у швидкості стиснення файлів (1360 MB/s проти 1150 MB/s), що важливо для повсякденних задач.
  • Intel показує кращі результати в Clang компіляції (141 Klines/s проти 118.1 Klines/s) та обробці PDF (475.6 Mpixels/s проти 385.6 Mpixels/s), що робить його кращим для розробників.
  • AMD Ryzen 7 7745HX випущений у 2023 році та орієнтований на мобільні системи, тому має нижче енергоспоживання, тоді як Intel Core i9 12900KF — десктопний процесор 2021 року з вимогливішим охолодженням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1959 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 27341 18060

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 141 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.2 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 475.6 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 274.8 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 66.8 images/sec 64 images/sec
Photo processing 138.5 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 33.9 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2686 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 16140 13662

PassMark

Integer math 138.9 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 105.8 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 144M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 57.3M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 29.6 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 539.5 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 2116 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 33.9B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4162 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 41125 32729

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 жовтня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i9-12900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 36x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 14 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 241 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900KF Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900KF чи AMD Ryzen 7 7745HX?

Обидва процесори забезпечують високу ігрову продуктивність, але Intel Core i9 12900KF має вищі одноядерні бали в Passmark (4162 проти 3948) та Cinebench R23 (1959 проти 1846), що може дати невелику перевагу в іграх, особливо на десктопних збірках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 7745HX створений для ноутбуків і споживає менше енергії (до 55 Вт), тоді як Intel Core i9 12900KF потребує до 125 Вт і більше, тому AMD вигідніший для мобільних систем.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900KF у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу, компіляції або роботи з відео. Однак врахуйте, що це десктопний процесор без вбудованої графіки, і для нього потрібна окрема відеокарта.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D?

Intel Core i9 12900KF значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний (27341 проти 18060) та Passmark багатоядерний (41125 проти 32729) свідчать про його перевагу в рендерингу та відеомонтажі.

Чи можна порівнювати десктопний Intel з мобільним AMD?

Так, порівняння має сенс, якщо ви обираєте між потужним стаціонарним ПК та продуктивним ноутбуком. Intel виграє в сирій потужності, але AMD пропонує кращу енергоефективність і мобільність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.