Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900KF vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900KF та Apple M1 — два процесори з абсолютно різною філософією. Перший — флагманський десктопний чип Intel для максимальної продуктивності в іграх та багатопотокових завданнях. Другий — революційний ARM-процесор Apple, який задав нові стандарти енергоефективності в ноутбуках. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання, щоб допомогти вам обрати оптимальне рішення.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900KF значно випереджає Apple M1 у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 27341 проти 7800) та ігрових навантаженнях. Однак Apple M1 демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів) і достатню однопотокову швидкість для повсякденних завдань. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, кодування чи ігор — обирайте i9 12900KF. Для автономної роботи, офісних завдань та тиші — Apple M1 буде більш збалансованим вибором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i9 12900KF майже в 3.5 рази швидший за Apple M1 у Cinebench R23 (27341 проти 7800) та Geekbench 6 (16140 проти 8765).
  • Однопотокова швидкість: i9 12900KF також лідирує в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1959 проти 1514, Geekbench 6: 2686 проти 2383), що важливо для ігор та швидкодії додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, але Apple M1 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт) порівняно з i9 12900KF (125+ Вт), що робить M1 ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Apple M1 має вбудований графічний процесор (7-8 ядер), що забезпечує достатню продуктивність для перегляду відео та легких завдань. i9 12900KF не має вбудованої графіки (версія KF), тому потребує дискретної відеокарти.
  • Сфера застосування: Intel Core i9 12900KF орієнтований на десктопи та вимогливі робочі станції, тоді як Apple M1 створений для енергоефективних ноутбуків MacBook Air/Pro та Mac mini.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1959 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 27341 7800

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 141 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.2 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 475.6 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 274.8 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 66.8 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 138.5 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 33.9 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2686 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 16140 8765

PassMark

Integer math 138.9 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 105.8 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 144M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 57.3M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 29.6 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 539.5 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 2116 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 33.9B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4162 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 41125 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i9-12900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 3.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2,4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 14 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 14 Вт
Макс. TDP (Boost) 241 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 GPU
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1278 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i9 12900KF значно потужніший за Apple M1 в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з Windows. M1 підходить лише для легких ігор на macOS.

Чи можна порівнювати ці процесори, якщо вони для різних платформ?

Так, порівняння має сенс для вибору між десктопом на Windows (i9) та ноутбуком на macOS (M1). Вони показують різницю в архітектурі та енергоспоживанні.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i9 12900KF забезпечує вищу швидкість рендерингу завдяки багатоядерності. Apple M1 також добре справляється з відео завдяки оптимізації Final Cut Pro, але поступається в складних проектах.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900KF зараз?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, рендерингу або роботи з важкими додатками. Врахуйте, що він потребує потужного охолодження та окремої відеокарти.

Чи підходить Apple M1 для програміста?

Так, M1 добре підходить для веб-розробки, роботи з Docker та компіляції коду, але може мати обмеження з віртуалізацією x86. Для важких обчислень краще обрати i9 12900KF.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.