Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900KF vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900KF та Apple M2 Max — це два потужних процесори, які представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший орієнтований на високопродуктивні ПК, другий — на енергоефективні системи Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в тестах Cinebench, Geekbench та Passmark, а також оцінимо їхню придатність для різних завдань.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900KF демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (27341 проти 14767) та Passmark (41125 проти 26633), що робить його кращим вибором для ресурсоємних завдань, як-от рендеринг або компіляція. Водночас Apple M2 Max має перевагу в енергоефективності та швидкості роботи з файлами (1690 MB/s проти 1150 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ПК — обирайте Intel. Якщо ж важлива автономність та інтеграція в екосистему Apple — M2 Max стане оптимальним рішенням.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 12900KF майже вдвічі випереджає M2 Max у Cinebench R23 (27341 проти 14767) та Passmark (41125 проти 26633).
  • Однопотокова продуктивність: обидва процесори показують близькі результати в Geekbench 6 (2686 проти 2695) та Passmark (4162 проти 4143), але Intel лідирує в Cinebench R23 (1959 проти 1625).
  • Енергоефективність: M2 Max має однаковий з i9 12900KF рейтинг 100, але в реальних умовах Apple-процесор споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M2 Max отримав нижчий бал (40 проти 54), що свідчить про меншу продуктивність вбудованого графічного ядра порівняно з Intel.
  • Спеціалізовані завдання: M2 Max швидше стискає файли (1690 MB/s проти 1150 MB/s) та обробляє фото (149.6 проти 138.5 images/s), але Intel значно потужніший у трасуванні променів (33.9 проти 17 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1959 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 27341 14767

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 141 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.2 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 475.6 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 274.8 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 66.8 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 138.5 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 33.9 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2686 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 16140 14891

PassMark

Integer math 138.9 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 105.8 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 144M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 57.3M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 29.6 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 539.5 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 2116 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 33.9B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4162 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 41125 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i9-12900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2,4 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x 35x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 14 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 241 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4864
TMUs Немає даних 304
ROPs Немає даних 152
Обчислювальні блоки Немає даних 608
TGP Немає даних 70 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 13,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900KF чи Apple M2 Max?

Intel Core i9 12900KF зазвичай кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності в Cinebench R23 та сумісності з Windows-іграми. M2 Max обмежений екосистемою macOS.

Чи варто обирати Apple M2 Max заради енергоефективності?

Так, M2 Max споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю. Intel i9 12900KF вимагає потужного охолодження та блоку живлення.

Який процесор швидше працює з відеоредакторами?

Intel Core i9 12900KF має перевагу в багатоядерних тестах, що важливо для рендерингу. Однак M2 Max забезпечує кращу оптимізацію в Final Cut Pro завдяки ARM-архітектурі.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel i9 12900KF зазвичай дешевший, ніж Mac із M2 Max. Однак M2 Max входить до складу готових пристроїв Apple, що впливає на загальну вартість системи.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Intel Core i9 12900KF показує вищу швидкість компіляції Clang (141 Klines/s проти 131.8 Klines/s), що робить його кращим для розробників, які працюють з великими проєктами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.