Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900KF vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12900KF та Apple M4 Max (14-Core) — два потужні процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший — флагманський десктопний чип Intel 2021 року з гібридною архітектурою, другий — новітній ARM-процесор Apple 2024 року, призначений для професійних ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900KF демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (27341 проти 23841) та Passmark, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсоємних завдань на стаціонарному ПК. Натомість Apple M4 Max (14-Core) виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6: 3996 проти 2686) та має значно кращу енергоефективність, що ідеально для мобільної роботи. Вибір залежить від платформи: десктоп чи ноутбук та пріоритетів — максимальна багатопотоковість або енергоефективність.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: Intel Core i9 12900KF — десктопний x86-процесор (LGA1700), Apple M4 Max — ARM-чип для ноутбуків MacBook Pro.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Max значно випереджає i9-12900KF у Geekbench 6 (3996 проти 2686) та Cinebench R23 (2279 проти 1959).
  • Багатопотокова продуктивність: i9-12900KF лідирує в Cinebench R23 (27341 проти 23841) та Passmark (41125 проти відсутніх даних у M4).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів у рейтингу, але M4 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі та техпроцесу 3 нм.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужною 32-ядерною GPU, тоді як i9-12900KF взагалі не має вбудованої графіки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1959 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 27341 23841

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec Немає даних
Clang compilation 141 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 363.2 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 475.6 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 274.8 pages/sec Немає даних
Background blur 66.8 images/sec Немає даних
Photo processing 138.5 images/sec Немає даних
Ray tracing 33.9 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2686 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 16140 23275

PassMark

Integer math 138.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 105.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 144M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 57.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 29.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 539.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 2116 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 33.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4162 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 41125 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i9-12900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 3.2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2,4 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 14
Кількість потоків 24 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x 45x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 14 МБ (загальний) Немає даних
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 241 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 51 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 14,8 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900KF чи Apple M4 Max?

Intel Core i9 12900KF зазвичай кращий для ігор на Windows завдяки вищій частоті та сумісності з дискретними відеокартами. Apple M4 Max має потужну інтегровану графіку, але бібліотека ігор для macOS обмежена.

Чи варто використовувати Apple M4 Max для рендерингу?

Так, M4 Max добре справляється з рендерингом завдяки високій однопотоковій продуктивності та GPU, але в багатопотокових завданнях i9-12900KF може бути швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M4 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі та техпроцесу 3 нм, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи підходить Intel Core i9 12900KF для професійної роботи?

Так, i9-12900KF чудово підходить для компіляції, рендерингу та відеомонтажу на десктопі завдяки високій багатопотоковій продуктивності.

Який процесор обрати для ноутбука?

Apple M4 Max (14-Core) — кращий вибір для ноутбука завдяки енергоефективності, інтегрованій графіці та високій однопотоковій продуктивності. Intel i9-12900KF призначений виключно для стаціонарних ПК.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.