Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12900KF vs Intel Celeron N5100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i9 12900KF та Intel Celeron N5100 — це діаметрально протилежні процесори за продуктивністю та призначенням. Core i9 12900KF — флагманський чип для ентузіастів, ігор та професійних завдань, тоді як Celeron N5100 — енергоефективна модель для базових офісних і мультимедійних сценаріїв. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, кількості ядер, частотах та енергоспоживанні.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900KF є беззаперечним лідером за продуктивністю: його багатоядерний результат у Cinebench R23 (27341 балів) у 15 разів вищий, ніж у Celeron N5100 (1796 балів). У Geekbench 6 різниця ще більша — 16140 проти 1151. Однак Celeron N5100 має значно нижче енергоспоживання (6 Вт TDP проти 125 Вт у i9), що робить його ідеальним для компактних ПК, неттопів та енергоощадних систем. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор, рендерингу або важких обчислень — обирайте Core i9 12900KF. Для простих завдань, як-от серфінг, перегляд відео або робота з документами, Celeron N5100 буде більш ніж достатнім і значно дешевшим рішенням.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Core i9 12900KF у Cinebench R23 набирає 27341 балів, що в 15,2 раза більше, ніж 1796 балів у Celeron N5100.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат i9 (2686) майже в 5,5 раза вищий за Celeron (485), що критично для ігор і додатків, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Core i9 12900KF не має вбудованої графіки (потрібна дискретна відеокарта), тоді як Celeron N5100 має інтегроване графічне ядро, достатнє для базових завдань.
  • Енергоспоживання: TDP Core i9 12900KF становить 125 Вт, а Celeron N5100 — лише 6 Вт, що робить останній у 20 разів енергоефективнішим.
  • Бенчмарки обробки даних: у тесті File Compression i9 показує 1150 MB/sec проти 152.3 MB/sec у Celeron, а в Ray tracing — 33.9 Mpixels/sec проти 1.86 Mpixels/sec, що підкреслює перевагу i9 у важких обчисленнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1959 690
Cinebench R23 (багатоядерний) 27341 1796

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 152.3 MB/sec
Clang compilation 141 Klines/sec 10.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.2 pages/sec 42.9 pages/sec
PDF Renderer 475.6 Mpixels/sec 54.4 Mpixels/sec
Text processing 274.8 pages/sec 91.6 pages/sec
Background blur 66.8 images/sec 3.28 images/sec
Photo processing 138.5 images/sec 6.23 images/sec
Ray tracing 33.9 Mpixels/sec 1.86 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2686 485
Geekbench 6 (багатоядерний) 16140 1151

PassMark

Integer math 138.9 GOps/sec 11.9 GOps/sec
Floating point math 105.8 GOps/sec 7.2 GOps/sec
Find prime numbers 144M Primes/sec 12M Primes/sec
Random string sorting 57.3M Strings/sec 5.8M Strings/sec
Data encryption 29.6 GBytes/sec 2.5 GBytes/sec
Data compression 539.5 MBytes/sec 41.9 MBytes/sec
Physics 2116 Frames/sec 246 Frames/sec
Extended instructions 33.9B Matrices/sec 1.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4162 1391
Passmark CPU (багатоядерний) 41125 3316

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 27 жовтня 2021 11 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Jasper Lake
Номер моделі i9-12900KF N5100
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 3.2 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 24 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 11x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 14 МБ (загальний) 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 6 Вт
Макс. TDP (Boost) 241 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 BGA-1338
Критична температура 100°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12900KF Сайт Intel Celeron N5100
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)
Boost частота GPU Немає даних 800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 12
ROPs Немає даних 6
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 6-10 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,31 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12900KF чи Intel Celeron N5100?

Core i9 12900KF значно кращий завдяки високій одно- та багатоядерній продуктивності. Celeron N5100 не підходить для сучасних ігор через слабку обчислювальну потужність.

Чи можна використовувати Intel Celeron N5100 для офісних завдань?

Так, Celeron N5100 чудово впорається з браузером, текстовими редакторами, електронною поштою та переглядом відео. Його енергоефективність робить його ідеальним для бюджетних ПК.

Чому Intel Core i9 12900KF має вищий бал за продуктивність, але нижчий загальний рейтинг?

Загальний рейтинг (score) враховує всі характеристики, зокрема інтегровану графіку. У i9 вона відсутня, що знижує загальний бал, хоча продуктивність набагато вища.

Який процесор споживає менше електроенергії?

Intel Celeron N5100 споживає значно менше — всього 6 Вт, тоді як Core i9 12900KF потребує 125 Вт. Для енергоощадних систем Celeron є кращим вибором.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900KF для простих домашніх завдань?

Ні, це надлишково. Для серфінгу, фільмів або документів достатньо Celeron N5100. Core i9 12900KF призначений для вимогливих завдань: ігор, відеомонтажу, 3D-рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.