Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12950HX vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12950HX і AMD Ryzen 5 7640U — два процесори для ноутбуків, які представляють різні підходи до мобільної продуктивності. Перший — флагманський 16-ядерник 2022 року з акцентом на максимальну обчислювальну потужність, другий — енергоефективний 6-ядерний чип 2023 року для тонких та легких лептопів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12950HX значно випереджає AMD Ryzen 5 7640U у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 23395 проти 11012) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2544 проти 2338). Однак Ryzen 5 7640U демонструє кращу енергоефективність і вищу швидкість стиснення файлів (1190 MB/s проти 1090 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна потужність для рендерингу, кодування або ігор — обирайте i9 12950HX. Для повсякденних завдань, автономності та компактних ноутбуків — Ryzen 5 7640U буде більш збалансованим рішенням.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 12950HX має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (23395 проти 11012), що робить його значно потужнішим у відеомонтажі та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова швидкість: i9 12950HX випереджає Ryzen 5 7640U в Geekbench 6 одноядерному (2544 проти 2338) та Cinebench R23 одноядерному (2009 проти 1635), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 5 7640U, завдяки новішій архітектурі Zen 4, споживає менше енергії при нижчих навантаженнях, що подовжує час автономної роботи.
  • Інтегрована графіка: i9 12950HX має вищий рейтинг інтегрованої графіки (44 проти 34), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відео без дискретної відеокарти.
  • Компіляція коду: Intel значно швидший у Clang compilation (119.5 Klines/sec проти 72.3 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників та програмістів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2009 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 23395 11012

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 119.5 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.5 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 426.1 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 259.2 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 56.3 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 114.5 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2544 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 14264 10420

PassMark

Integer math 112.4 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 138M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 21.9 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 374.9 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 2127 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3826 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 32346 21284

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-12950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12950HX Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 12950HX чи AMD Ryzen 5 7640U?

Intel Core i9 12950HX забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2544 проти 2338) та потужнішу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо у поєднанні з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 7640U, завдяки архітектурі Zen 4, споживає менше енергії при типових навантаженнях, що забезпечує довшу автономність у тонких ноутбуках.

Чи варто обирати Intel Core i9 12950HX для роботи з відео та 3D?

Так, i9 12950HX значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 23395 проти 11012), тому він краще підходить для рендерингу, кодування відео та інших ресурсоємних професійних завдань.

Який процесор кращий для повсякденних завдань та офісної роботи?

AMD Ryzen 5 7640U є більш збалансованим варіантом для повсякденних завдань завдяки кращій енергоефективності та достатній продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2338), що забезпечує швидку роботу в браузері, офісних програмах та мультимедіа.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 12950HX має вищий рейтинг інтегрованої графіки (44 проти 34), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відтворенні відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.