Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12950HX vs AMD Ryzen 5 8400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12950HX і AMD Ryzen 5 8400F — два процесори різних поколінь та архітектур, які можуть зацікавити як геймерів, так і творчих професіоналів. Перший — потужний мобільний чип від Intel з гібридною архітектурою, другий — свіжий десктопний CPU від AMD на архітектурі Zen 4. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на об'єктивні тести та характеристики.

Короткий висновок. Intel Core i9 12950HX значно випереджає AMD Ryzen 5 8400F у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам (8 продуктивних + 8 ефективних) і вищим частотам. У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel майже вдвічі вищий (23395 vs 10972). Однак Ryzen 5 8400F демонструє кращу енергоефективність і впевненішу однопотокову продуктивність у деяких тестах, а також виграє у швидкості стиснення файлів. Для ігор та звичайних завдань AMD вистачає з головою, але для професійної роботи з відео, 3D-моделюванням або компіляцією коду i9 12950HX буде значно потужнішим.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 12950HX має 16 ядер (8P+8E) та 24 потоки, тоді як AMD Ryzen 5 8400F — 6 ядер та 12 потоків, що дає Intel величезну перевагу в багатопотокових сценаріях.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel (23395) майже вдвічі перевищує показник AMD (10972), що свідчить про значно вищу продуктивність у рендерингу та компіляції.
  • AMD Ryzen 5 8400F виграє у тесті File compression (1320 MB/s проти 1090 MB/s), демонструючи кращу швидкість роботи з архівами.
  • Intel i9 12950HX показує вищі результати в Clang compilation (119.5 Klines/sec проти 84.7 Klines/sec) та PDF Renderer (426.1 Mpixels/sec проти 282 Mpixels/sec), що робить його кращим для розробників та дизайнерів.
  • Незважаючи на те, що обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), AMD Ryzen 5 8400F споживає менше енергії завдяки сучаснішому техпроцесу, що важливо для стаціонарних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2009 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 23395 10972

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 1320 MB/sec
Clang compilation 119.5 Klines/sec 84.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.5 pages/sec 256.7 pages/sec
PDF Renderer 426.1 Mpixels/sec 282 Mpixels/sec
Text processing 259.2 pages/sec 271.8 pages/sec
Background blur 56.3 images/sec 60.5 images/sec
Photo processing 114.5 images/sec 97.2 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2544 2541
Geekbench 6 (багатоядерний) 14264 12058

PassMark

Integer math 112.4 GOps/sec 72.9 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 138M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 32M Strings/sec
Data encryption 21.9 GBytes/sec 16.1 GBytes/sec
Data compression 374.9 MBytes/sec 279.1 MBytes/sec
Physics 2127 Frames/sec 1325 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 21.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3826 3600
Passmark CPU (багатоядерний) 32346 23635

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 14 травня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-12950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.3 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12950HX Сайт AMD Ryzen 5 8400F
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12950HX чи AMD Ryzen 5 8400F?

Обидва забезпечують високу продуктивність в іграх, але Intel i9 12950HX має перевагу в багатопотоковості, що може бути корисним у сучасних проектах. Однак AMD Ryzen 5 8400F часто виграє в однопотокових тестах, тому для чисто ігрового ПК він може бути більш збалансованим вибором.

Чи варто купувати Intel Core i9 12950HX для роботи з відео?

Так, завдяки 16 ядрам і високим показникам у Cinebench R23 багатоядерний (23395) цей процесор чудово справляється з рендерингом, монтажем та компіляцією, значно випереджаючи AMD Ryzen 5 8400F.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 8400F використовує сучасніший техпроцес, тому в реальних умовах споживає менше енергії, що робить його кращим для економічних збірок.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8400F для стрімінгу?

Так, 6 ядер і 12 потоків достатньо для стрімінгу в поєднанні з іграми, але для важких навантажень (одночасний рендеринг) Intel i9 12950HX буде кращим завдяки більшій кількості ядер.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 12950HX має вищий рейтинг інтегрованої графіки (44 проти 35), тому для систем без дискретної відеокарти він буде кращим вибором для базових завдань та мультимедіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.