Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12950HX vs AMD Ryzen 5 8640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12950HX та AMD Ryzen 5 8640U — це два потужні процесори для ноутбуків, але вони належать до різних сегментів. Перший — флагманський чип Intel 12-го покоління для ігрових та робочих станцій, другий — енергоефективний представник серії Ryzen 8040 для тонких ультрабуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків, а також сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12950HX значно випереджає AMD Ryzen 5 8640U у багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер і потужному турбо-режиму. У Cinebench R23 багатоядерний результат i9 майже вдвічі вищий (23395 проти 11289), що робить його ідеальним для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. Натомість Ryzen 5 8640U пропонує кращу енергоефективність і новішу архітектуру, що забезпечує довший час автономної роботи в ультрабуках. Для ігор обидва процесори демонструють гідну однопотокову продуктивність, але i9 12950HX має перевагу завдяки вищим частотам. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i9, якщо мобільність та економія заряду — Ryzen 5.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 12950HX має 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних), тоді як AMD Ryzen 5 8640U — 6 ядер, що дає i9 значну перевагу в багатопотокових задачах.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат i9 12950HX (23395) майже вдвічі вищий за Ryzen 5 8640U (11289), що свідчить про суттєву різницю в продуктивності.
  • AMD Ryzen 5 8640U вийшов у грудні 2023 року, тоді як i9 12950HX — у травні 2022 року, тому Ryzen має новішу архітектуру та покращену енергоефективність.
  • У тесті Clang compilation i9 12950HX показує 119.5 Klines/sec проти 71 Klines/sec у Ryzen 5 8640U, що робить його кращим для розробників.
  • AMD Ryzen 5 8640U має однаковий з i9 показник енергоефективності (100 балів), але при значно нижчому TDP, що дозволяє використовувати його в тонких ноутбуках без активного охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2009 1780
Cinebench R23 (багатоядерний) 23395 11289

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 119.5 Klines/sec 71 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.5 pages/sec 226.5 pages/sec
PDF Renderer 426.1 Mpixels/sec 260.8 Mpixels/sec
Text processing 259.2 pages/sec 259.8 pages/sec
Background blur 56.3 images/sec 48.1 images/sec
Photo processing 114.5 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 15.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2544 2519
Geekbench 6 (багатоядерний) 14264 10308

PassMark

Integer math 112.4 GOps/sec 71.2 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 42 GOps/sec
Find prime numbers 138M Primes/sec 73M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 27.9M Strings/sec
Data encryption 21.9 GBytes/sec 14.3 GBytes/sec
Data compression 374.9 MBytes/sec 238.9 MBytes/sec
Physics 2127 Frames/sec 1060 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3826 3547
Passmark CPU (багатоядерний) 32346 20971

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i9-12950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12950HX Сайт AMD Ryzen 5 8640U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12950HX чи AMD Ryzen 5 8640U?

Intel Core i9 12950HX кращий для ігор завдяки вищим однопотоковим частотам і потужнішій архітектурі. У Geekbench 6 одноядерний тест i9 (2544) трохи вищий за Ryzen 5 (2519), що дає невелику перевагу в іграх, чутливих до частоти.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 8640U для роботи з відео?

AMD Ryzen 5 8640U підходить для легкого відеомонтажу, але для професійної роботи з 4K-відео краще взяти i9 12950HX. Його багатоядерна продуктивність майже вдвічі вища, що суттєво прискорює рендеринг.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 8640U споживає значно менше енергії завдяки 6-ядерній архітектурі та новішому техпроцесу, що робить його ідеальним для ультрабуків.

Чи підходить Intel Core i9 12950HX для компіляції коду?

Так, i9 12950HX відмінно підходить для компіляції. У тесті Clang compilation він показує 119.5 Klines/sec проти 71 Klines/sec у Ryzen 5 8640U, що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Який процесор обрати для ноутбука з тривалою автономністю?

Для тривалої автономної роботи краще обрати AMD Ryzen 5 8640U. Він має нижче енергоспоживання та новішу архітектуру, що дозволяє ноутбуку працювати довше без підзарядки, особливо в легких завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.