Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12950HX vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12950HX та AMD Ryzen 7 8840U — це два потужні процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь і архітектур. Перший орієнтований на максимальну продуктивність у товстих ігрових та робочих станціях, тоді як другий створений для тонких та енергоефективних ультрабуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12950HX значно випереджає AMD Ryzen 7 8840U у багатопотокових завданнях завдяки вищій кількості ядер і кращим результатам у Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark. Проте Ryzen 7 8840U демонструє кращу енергоефективність і трохи вищу швидкість у File compression та Text processing. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте Intel. Для тривалої автономної роботи та повсякденних завдань краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 12950HX має значно вищі показники в Cinebench R23 (багатоядерний) — 23395 проти 12890, що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: Intel також лідирує в одноядерному тесті Cinebench R23 (2009 проти 1765), хоча в Geekbench 6 різниця мінімальна (2544 проти 2515).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 8840U, як представник серії U, споживає менше енергії в реальних сценаріях, що подовжує час роботи ноутбука від батареї.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 12950HX отримав вищий бал за інтегровану графіку (44 проти 37), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: AMD Ryzen 7 8840U випереджає Intel у File compression (1140 MB/s проти 1090) та Text processing (268.4 pages/s проти 259.2), тоді як Intel домінує у Clang compilation (119.5 Klines/s проти 87.1) та Ray tracing (27.9 Mpixels/s проти 18.7).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2009 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 23395 12890

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 119.5 Klines/sec 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.5 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 426.1 Mpixels/sec 351.4 Mpixels/sec
Text processing 259.2 pages/sec 268.4 pages/sec
Background blur 56.3 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 114.5 images/sec 97.1 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2544 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 14264 11624

PassMark

Integer math 112.4 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 138M Primes/sec 81M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 21.9 GBytes/sec 16.5 GBytes/sec
Data compression 374.9 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 2127 Frames/sec 1221 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3826 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 32346 23821

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i9-12950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.3 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12950HX Сайт AMD Ryzen 7 8840U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 12950HX чи AMD Ryzen 7 8840U?

Intel Core i9 12950HX має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи підходить AMD Ryzen 7 8840U для робочих станцій?

Так, але він поступається Intel у багатопотокових завданнях. Ryzen 7 8840U краще підходить для ультрабуків, де важлива енергоефективність, а не максимальна потужність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 8840U, завдяки архітектурі та нижчому TDP, забезпечує довшу автономну роботу в типових сценаріях.

Чи варто вибирати Intel Core i9 12950HX для компіляції коду?

Так, Intel значно швидший у Clang compilation (119.5 Klines/s проти 87.1), що робить його чудовим вибором для розробників програмного забезпечення.

Який процесор краще справляється з обробкою зображень?

Intel Core i9 12950HX показує вищу швидкість у Photo processing (114.5 images/s проти 97.1) та Background blur, тому він кращий для фоторедакторів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.