Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12950HX vs AMD Ryzen 7 Pro 5850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 12950HX та AMD Ryzen 7 Pro 5850U — це два процесори, орієнтовані на різні сегменти. Перший — флагманський мобільний CPU для потужних ноутбуків, другий — енергоефективний чип для ультрабуків бізнес-класу. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12950HX значно перевершує AMD Ryzen 7 Pro 5850U за багатопотоковою та однопотоковою продуктивністю, що підтверджують результати Cinebench R23 (23395 проти 8656) та Geekbench 6. Він також демонструє вищу швидкість у компіляції, рендерингу та архівації. Однак Ryzen 7 Pro 5850U виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для тривалої автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i9, для бізнес-завдань і довгої роботи без розетки — Ryzen.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 12950HX має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 2009 vs 1403, Geekbench 6: 2544 vs 1958), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних завданнях.
  • У багатопотокових тестах i9 12950HX майже втричі потужніший за Ryzen 7 Pro 5850U (Cinebench R23: 23395 vs 8656, Geekbench 6: 14264 vs 7011), що робить його кращим для рендерингу, відеомонтажу та компіляції.
  • Швидкість роботи з файлами: i9 12950HX стискає дані зі швидкістю 1090 MB/с проти 708.5 MB/с у Ryzen, що значно прискорює архівацію та резервне копіювання.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ryzen 7 Pro 5850U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP проти 55 Вт+), що робить його кращим для ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: i9 12950HX отримує 44 бали проти 27 у Ryzen, що дає йому перевагу в легких іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2009 1403
Cinebench R23 (багатоядерний) 23395 8656

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 708.5 MB/sec
Clang compilation 119.5 Klines/sec 44.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.5 pages/sec 140.1 pages/sec
PDF Renderer 426.1 Mpixels/sec 215.4 Mpixels/sec
Text processing 259.2 pages/sec 200.3 pages/sec
Background blur 56.3 images/sec 31.1 images/sec
Photo processing 114.5 images/sec 57 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 11.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2544 1958
Geekbench 6 (багатоядерний) 14264 7011

PassMark

Integer math 112.4 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 35.9 GOps/sec
Find prime numbers 138M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 21.9 GBytes/sec 13.1 GBytes/sec
Data compression 374.9 MBytes/sec 201.7 MBytes/sec
Physics 2127 Frames/sec 743 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 13B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3826 2986
Passmark CPU (багатоядерний) 32346 16951

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i9-12950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.3 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 19x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 68,3 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12950HX Сайт AMD Ryzen 7 Pro 5850U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 12950HX чи AMD Ryzen 7 Pro 5850U?

Intel Core i9 12950HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищі кадрові частоти в іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 Pro 5850U для робочих завдань?

Так, якщо вам потрібна тривала автономна робота та достатня продуктивність для офісних додатків, браузингу та відеодзвінків. Ryzen 7 Pro 5850U споживає менше енергії та має хорошу однопотокову швидкодію.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем та рендерингом?

Intel Core i9 12950HX — явний лідер завдяки майже триразовій перевазі в багатопотокових тестах (Cinebench R23: 23395 vs 8656). Він значно швидше обробляє відео, рендерить 3D-сцени та компілює код.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

AMD Ryzen 7 Pro 5850U споживає набагато менше енергії (близько 15 Вт), що робить його значно енергоефективнішим. Він ідеально підходить для тонких і легких ноутбуків із тривалим часом роботи від батареї.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Intel Core i9 12950HX демонструє значно вищу швидкість компіляції (119.5 Klines/с vs 44.7 Klines/с), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами та потребують максимальної обчислювальної потужності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.