Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12950HX vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i9 12950HX та AMD Ryzen 9 5950X — це протистояння мобільного флагмана 2022 року та потужного десктопного процесора 2020 року. Незважаючи на різні платформи, обидва CPU здатні видавати високу продуктивність у складних завданнях. Розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках, енергоефективності та реальних сценаріях використання, щоб зрозуміти, який з них краще підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. Intel Core i9 12950HX виграє в одноядерній продуктивності та швидкості обробки веб-сторінок і PDF, що робить його чудовим вибором для ігор та повсякденних завдань. AMD Ryzen 9 5950X, своєю чергою, демонструє кращу багатоядерну потужність у Passmark і Cinebench, а також вищу швидкість компіляції коду та архівації. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу та роботі з багатопотоковими додатками на стаціонарному ПК, обирайте Ryzen. Для мобільної системи з акцентом на ігри та швидкість реакції краще підійде Intel.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 12950HX має вищі одноядерні показники в Cinebench R23 (2009 проти 1614) та Geekbench 6 (2544 проти 2276), що забезпечує кращу чутливість в іграх і простих додатках.
  • AMD Ryzen 9 5950X лідирує в багатоядерному Passmark (45602 проти 32346) та Cinebench R23 (26017 проти 23395), що робить його потужнішим для рендерингу та відеомонтажу.
  • У завданнях компіляції коду (Clang) Ryzen 9 5950X значно швидший — 147.1 Klines/sec проти 119.5 Klines/sec у Intel.
  • Intel Core i9 12950HX краще справляється з веб-браузингом (338.5 pages/sec проти 224.5) та обробкою PDF (426.1 Mpixels/sec проти 372.1), що важливо для офісної роботи.
  • AMD Ryzen 9 5950X демонструє вищу продуктивність у трасуванні променів (38.4 Mpixels/sec проти 27.9), що може бути корисним для професійного рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2009 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 23395 26017

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 119.5 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.5 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 426.1 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 259.2 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 56.3 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 114.5 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2544 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 14264 12728

PassMark

Integer math 112.4 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 138M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 21.9 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 374.9 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 2127 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3826 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 32346 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-12950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Немає

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.3 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12950HX Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 12950HX чи AMD Ryzen 9 5950X?

Intel Core i9 12950HX має вищу одноядерну продуктивність, що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак AMD Ryzen 9 5950X також демонструє гідні результати, особливо в іграх, оптимізованих під багато ядер.

Чи підходить Intel Core i9 12950HX для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Intel Core i9 12950HX добре справляється з рендерингом, але AMD Ryzen 9 5950X має перевагу в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам у Cinebench та Passmark, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Intel Core i9 12950HX є мобільним CPU, тому він оптимізований для роботи в ноутбуках і споживає менше енергії порівняно з десктопним Ryzen 9 5950X.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори напряму?

Так, порівняння можливе, але варто враховувати різні платформи. Intel Core i9 12950HX призначений для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 9 5950X — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності або максимальній потужності.

Який процесор краще для компіляції коду та роботи з великими проектами?

AMD Ryzen 9 5950X значно швидший у компіляції коду (147.1 Klines/sec проти 119.5 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими кодовими базами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.