Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 12950HX vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i9 12950HX та AMD Ryzen 9 7900 — це двобій між потужним мобільним процесором Intel 12-го покоління та настільним чипом AMD на архітектурі Zen 4. Обидві моделі пропонують високу продуктивність, але призначені для різних сценаріїв використання. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 випереджає Intel Core i9 12950HX за загальною оцінкою (70 проти 63) та демонструє кращу багатопотокову продуктивність у бенчмарках, зокрема в Passmark CPU (багатоядерний) — 48844 проти 32346. Він також має вищі показники в однопотокових тестах Geekbench 6 та швидше обробляє файли. Однак Intel Core i9 12950HX показує кращий результат у Cinebench R23 (одноядерний) — 2009 проти 1959, що може бути важливим для деяких ігор. Загалом, Ryzen 9 7900 є більш продуктивним та енергоефективним вибором для настільних ПК.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7900 має вищий загальний рейтинг (70 проти 63) та кращі оцінки однопотокової (77 проти 73) і багатопотокової продуктивності (41 проти 36).
  • У тесті Passmark CPU (багатоядерний) Ryzen 9 7900 набирає 48844 бали, що значно перевищує 32346 бали у Core i9 12950HX.
  • Ryzen 9 7900 демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1690 MB/s) порівняно з 1090 MB/s у конкурента.
  • Core i9 12950HX випереджає Ryzen 9 7900 у одноядерному тесті Cinebench R23 (2009 проти 1959), що може свідчити про кращу оптимізацію для деяких завдань.
  • Інтегрована графіка у Ryzen 9 7900 оцінюється вище (62 проти 44), що робить його більш придатним для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2009 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 23395 24444

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 119.5 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.5 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 426.1 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 259.2 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 56.3 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 114.5 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2544 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 14264 17401

PassMark

Integer math 112.4 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 138M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 21.9 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 374.9 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 2127 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3826 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 32346 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-12950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.3 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт 142 Вт
Сокет BGA-1964 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 12950HX Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 12950HX чи AMD Ryzen 9 7900?

Для ігор важлива однопотокова продуктивність. Intel Core i9 12950HX має невелику перевагу в Cinebench R23 (одноядерний), але Ryzen 9 7900 лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) та Passmark. В цілому, обидва процесори забезпечать високу ігрову продуктивність, але Ryzen 9 7900 виглядає більш збалансованим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), що свідчить про оптимальне співвідношення продуктивності до енергоспоживання. Однак Ryzen 9 7900 є настільним чипом з меншим TDP, тоді як Core i9 12950HX — мобільний, що може споживати більше в пікових навантаженнях.

Чи варто вибирати Intel Core i9 12950HX для ноутбука?

Так, Intel Core i9 12950HX — це потужний мобільний процесор, який підходить для ігрових та робочих ноутбуків. Він забезпечує високу продуктивність у бенчмарках, але поступається Ryzen 9 7900 у багатопотокових завданнях.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7900 демонструє кращу багатопотокову продуктивність (Passmark 48844 проти 32346) та вищу швидкість компіляції Clang (149.9 Klines/sec проти 119.5). Тому він краще впорається з рендерингом та відеомонтажем.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900 має вищу оцінку інтегрованої графіки (62 проти 44), що робить його більш придатним для використання без дискретної відеокарти, наприклад, для офісних завдань або легких ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.