Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900 vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900 та AMD Ryzen 5 2600 — це процесори різних поколінь і цінових категорій. Intel Core i9 13900 вийшов у 2023 році та пропонує передову архітектуру, тоді як AMD Ryzen 5 2600 дебютував у 2018 році й досі залишається популярним бюджетним рішенням. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900 значно перевершує AMD Ryzen 5 2600 за всіма показниками продуктивності: у багатоядерному Cinebench R23 він майже в 5,5 разів швидший, а в Geekbench 6 — більш ніж у 3 рази. Однак Ryzen 5 2600 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цій категорії) і є набагато доступнішим. Якщо вам потрібна максимальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор — обирайте i9-13900. Для базових завдань і обмеженого бюджету Ryzen 5 2600 все ще може бути прийнятним варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 13900 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний тест показує 2797 балів проти 1162 у Ryzen 5 2600.
  • У багатоядерному Cinebench R23 i9-13900 набирає 38496 балів, тоді як Ryzen 5 2600 — лише 7089, що робить Intel у 5,4 рази потужнішим.
  • Швидкість компіляції Clang у i9-13900 становить 181.1 Klines/sec, у Ryzen 5 2600 — лише 39.8 Klines/sec, що вказує на величезну перевагу в робочих завданнях.
  • Інтегрована графіка в i9-13900 оцінюється в 60 балів, тоді як Ryzen 5 2600 отримує лише 20 — Intel краще підходить для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково (100 балів), але Ryzen 5 2600 споживає менше енергії завдяки старішому техпроцесу та нижчій продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2191 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 38496 7089

GeekBench v6

File compression 1280 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 181.1 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 392.6 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 466.4 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 283.3 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 64.4 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 134.2 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 41.8 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2797 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 17643 5239

PassMark

Integer math 181.5 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 124.6 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 193M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 66.1M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 36.6 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 595 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 2563 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 33.8B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4327 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 47001 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 11 вересня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі i9-13900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.0 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1650 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900 Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 13900 чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core i9 13900 значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2797 проти 1162). Ryzen 5 2600 може бути вузьким місцем у сучасних іграх.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600 у 2024 році?

Ryzen 5 2600 все ще може впоратися з базовими завданнями та старими іграми, але для сучасних додатків його продуктивність недостатня. Краще розглянути новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 5 2600 споживає менше енергії через нижчу продуктивність і старіший техпроцес.

Чи можна використовувати Intel Core i9 13900 для рендерингу?

Так, i9-13900 чудово підходить для рендерингу: у Cinebench R23 багатоядерний тест показує 38496 балів, що майже в 5,5 разів більше, ніж у Ryzen 5 2600.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 13900 має кращу інтегровану графіку (60 балів проти 20), що дозволяє використовувати його в системах без дискретної відеокарти для базових завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.