Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900 vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900 та AMD Ryzen 5 7600 — два процесори різних цінових категорій, які вийшли на початку 2023 року. Перший — флагманський 24-ядерний гігант для максимальної багатопотоковості, другий — ефективний 6-ядерний представник нової архітектури Zen 4. Порівняння допоможе зрозуміти, чи варто переплачувати за топову модель, або ж молодший CPU закриває більшість потреб сучасного користувача.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900 значно випереджає AMD Ryzen 5 7600 у багатопотокових завданнях: рендеринг, компіляція, архівація — завдяки вдвічі більшій кількості ядер. Однак в однопотокових тестах (Geekbench 6) Ryzen 5 7600 демонструє конкурентоспроможні результати, а його енергоефективність на рівні флагмана. Для ігор та повсякденних завдань Ryzen 5 7600 є більш раціональним вибором, тоді як i9 13900 — це інструмент для професіоналів, яким потрібна максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900 майже втричі швидший у Cinebench R23 (38496 проти 14344 балів) завдяки 24 ядрам проти 6 у Ryzen 5 7600.
  • Однопотокова швидкість: У Geekbench 6 однопотоковий результат Ryzen 5 7600 вищий (2892 проти 2797), що свідчить про ефективнішу архітектуру Zen 4 в легких завданнях.
  • Інтегрована графіка: i9 13900 має кращу вбудовану графіку (оцінка 60 проти 39), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, але Ryzen 5 7600 споживає значно менше енергії при близькій однопотоковій продуктивності.
  • Компіляція та архівація: i9 13900 компілює код майже вдвічі швидше (181.1 проти 99.9 Klines/sec) та архівує файли з вищою швидкістю (1280 проти 1150 MB/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2191 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 38496 14344

GeekBench v6

File compression 1280 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 181.1 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 392.6 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 466.4 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 283.3 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 64.4 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 134.2 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 41.8 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2797 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 17643 11734

PassMark

Integer math 181.5 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 124.6 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 193M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 66.1M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 36.6 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 595 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 2563 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 33.8B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4327 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 47001 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-13900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.0 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт 88 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900 Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 13900 чи AMD Ryzen 5 7600?

Для ігор Ryzen 5 7600 є більш збалансованим вибором завдяки високій однопотоковій продуктивності та нижчому енергоспоживанню. i9 13900 дає приріст у важких сценах, але його потенціал розкривається лише з потужною відеокартою.

Чи варто переплачувати за Intel Core i9 13900 для робочих завдань?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду. Багатоядерна перевага i9 13900 (38496 балів Cinebench) дає суттєве прискорення в таких задачах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальну оцінку 100 за енергоефективність, але Ryzen 5 7600 споживає значно менше енергії (TDP 65W проти 125W у i9). Для звичайних завдань AMD буде холоднішим і тихішим.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

Так, обидва підтримують DDR5 та PCIe 5.0. Intel Core i9 13900 також сумісний з DDR4, що дає змогу заощадити на оперативній пам'яті, тоді як Ryzen 5 7600 працює виключно з DDR5.

Який процесор краще вибрати для збірки ПК у 2024 році?

Для більшості користувачів Ryzen 5 7600 є оптимальним вибором: він дешевший, енергоефективний і досить потужний для ігор та роботи. i9 13900 варто брати лише за наявності специфічних професійних завдань, які вимагають максимуму ядер.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.