Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900 vs AMD Ryzen 7 5800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900 та AMD Ryzen 7 5800H — це два процесори різних поколінь, які часто порівнюють при виборі потужної системи. Перший вийшов у 2023 році і належить до настільної лінійки Raptor Lake, тоді як другий — це мобільний чип 2021 року на архітектурі Cezanne. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU демонструють високу продуктивність, але з суттєвою перевагою Intel у багатозадачності та іграх.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900 значно випереджає AMD Ryzen 7 5800H за всіма ключовими показниками: багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 вища майже втричі (38496 проти 12231), а одноядерна — на 54%. Це робить Intel ідеальним вибором для важких робочих навантажень, відеомонтажу та ігор на високих налаштуваннях. Однак Ryzen 7 5800H має кращу енергоефективність у мобільному сегменті та нижче тепловиділення, що важливо для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9-13900, якщо продуктивний лептоп — 5800H все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i9 13900 набирає 38496 балів у Cinebench R23, що втричі більше за 12231 у Ryzen 7 5800H.
  • Одноядерна швидкість: i9-13900 лідирує в Geekbench 6 (2797 проти 1957) та Passmark (4327 проти 3044), що дає перевагу в іграх.
  • Кеш та архітектура: i9-13900 базується на новішому Raptor Lake з більшим кешем, тоді як 5800H — на старішому Zen 3.
  • Енергоспоживання: Ryzen 7 5800H оптимізований для ноутбуків (TDP 45 Вт), а i9-13900 вимагає потужного охолодження (TDP 65-125 Вт).
  • Інтегрована графіка: Intel UHD Graphics 770 (60 балів) помітно продуктивніша за AMD Radeon Graphics (30 балів), що корисно для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2191 1422
Cinebench R23 (багатоядерний) 38496 12231

GeekBench v6

File compression 1280 MB/sec 718.1 MB/sec
Clang compilation 181.1 Klines/sec 64.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 392.6 pages/sec 140 pages/sec
PDF Renderer 466.4 Mpixels/sec 254.6 Mpixels/sec
Text processing 283.3 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 64.4 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 134.2 images/sec 58.7 images/sec
Ray tracing 41.8 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2797 1957
Geekbench 6 (багатоядерний) 17643 8100

PassMark

Integer math 181.5 GOps/sec 82.3 GOps/sec
Floating point math 124.6 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 193M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 66.1M Strings/sec 28.5M Strings/sec
Data encryption 36.6 GBytes/sec 17.2 GBytes/sec
Data compression 595 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 2563 Frames/sec 828 Frames/sec
Extended instructions 33.8B Matrices/sec 18.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4327 3044
Passmark CPU (багатоядерний) 47001 21015

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i9-13900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900 Сайт AMD Ryzen 7 5800H
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900 чи AMD Ryzen 7 5800H?

Intel Core i9 13900 значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності (на 54% у Cinebench R23). Він забезпечує більше FPS у сучасних іграх, особливо на високих налаштуваннях.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 5800H у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен продуктивний ноутбук середнього цінового сегмента. Він досі справляється з більшістю завдань, але для важких робочих навантажень краще обрати новіший Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність у рейтингу, але AMD Ryzen 7 5800H споживає значно менше (45 Вт) порівняно з Intel (65-125 Вт), що робить його кращим для мобільних пристроїв.

Чи підходить Intel Core i9 13900 для відеомонтажу?

Так, це відмінний вибір. Його багатоядерна продуктивність (38496 балів у Cinebench R23) втричі вища за Ryzen 7 5800H, що значно прискорює рендеринг та експорт відео.

Які бенчмарки показують найбільшу різницю між цими процесорами?

Найбільший розрив у Cinebench R23 (багатоядерний) — 38496 проти 12231, а також у Clang compilation (181.1 Klines/sec проти 64.4) та Ray tracing (41.8 Mpixels/sec проти 16).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.