Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900 vs AMD Ryzen AI 7 Pro 360

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900 та AMD Ryzen AI 7 Pro 360 — це два процесори, що належать до різних поколінь і орієнтовані на різні завдання. Intel i9 13900 вийшов у січні 2023 року, тоді як AMD Ryzen AI 7 Pro 360 з'явився у жовтні 2024 року. Перший — це потужний десктопний процесор для ентузіастів, другий — мобільний чип із вбудованим NPU для завдань штучного інтелекту. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків, енергоефективність та продуктивність у реальних сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900 значно випереджає AMD Ryzen AI 7 Pro 360 у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 38496 проти 17029) та однопотокових завданнях (2191 проти 1809). Він також демонструє кращі результати в обробці фото, рендерингу та компіляції. Однак AMD Ryzen AI 7 Pro 360 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і пропонує новітні технології ШІ. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Intel. Для мобільного використання з акцентом на енергоощадність — AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900 має більш ніж удвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (38496 проти 17029) та Passmark CPU багатоядерний (47001 проти 24659).
  • Однопотокова продуктивність: Intel лідирує в Cinebench R23 одноядерний (2191 проти 1809) та Geekbench 6 одноядерний (2797 проти 2700), хоча розрив менший.
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 60 балів, AMD — лише 39, що свідчить про кращу вбудовану графіку у i9 13900.
  • Рік виходу та платформа: Intel i9 13900 (2023) — десктопний процесор, AMD Ryzen AI 7 Pro 360 (2024) — мобільний чип із підтримкою ШІ.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але з огляду на різні архітектури та TDP, AMD може бути ефективнішим у ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2191 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 38496 17029

GeekBench v6

File compression 1280 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 181.1 Klines/sec 65.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 392.6 pages/sec 258.4 pages/sec
PDF Renderer 466.4 Mpixels/sec 340.3 Mpixels/sec
Text processing 283.3 pages/sec 289 pages/sec
Background blur 64.4 images/sec 50.3 images/sec
Photo processing 134.2 images/sec 113.8 images/sec
Ray tracing 41.8 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2797 2700
Geekbench 6 (багатоядерний) 17643 11419

PassMark

Integer math 181.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 124.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 193M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 66.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 36.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 595 MBytes/sec Немає даних
Physics 2563 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 33.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4327 4126
Passmark CPU (багатоядерний) 47001 24659

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 10 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі i9-13900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon 880M

Процесор

Ядер 8 3
Потоковий 16 6
Частота 2.0 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5 ГГц
Ядер 16 5
Потоковий 16 10
Частота 1,5 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 20x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 AMD Radeon 880M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 4,45 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5X-8000
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900 Сайт AMD Ryzen AI 7 Pro 360
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 13900 має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Він випереджає AMD Ryzen AI 7 Pro 360 у бенчмарках, тому для ігрового ПК краще обрати Intel.

Чи варто обирати AMD Ryzen AI 7 Pro 360 для роботи зі штучним інтелектом?

Так, цей процесор має вбудований NPU, оптимізований для завдань ШІ. Він вийшов у 2024 році і підтримує новітні технології, що робить його хорошим вибором для AI-навантажень.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen AI 7 Pro 360 створений для мобільних пристроїв, тому в реальних умовах він споживає менше енергії.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різницю в платформах. Intel i9 13900 — для стаціонарних ПК, AMD Ryzen AI 7 Pro 360 — для ноутбуків. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи потужності.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Intel Core i9 13900 значно потужніший у багатопотокових завданнях, як-от компіляція коду, рендеринг або робота з архівами. Його результат у Clang compilation (181.1 Klines/sec) майже втричі вищий, ніж у AMD (65.3 Klines/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.