Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900 vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900 та Apple M2 Pro — два потужні процесори, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Обидва вийшли на початку 2023 року, але мають різні сильні сторони. Intel Core i9 13900 пропонує високу багатопотокову продуктивність завдяки 24 ядрам, тоді як Apple M2 Pro вражає енергоефективністю та швидкістю роботи з файлами. Розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900 — беззаперечний лідер у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний (38496 проти 13876) та Passmark багатоядерний (47001 проти 26571) демонструють його перевагу для рендерингу, компіляції та відеомонтажу. Однак Apple M2 Pro виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цьому аспекті) та швидкості стиснення файлів (1630 MB/s проти 1280 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність і ви готові до вищого енергоспоживання — обирайте Intel. Якщо важливі автономність і продуктивність у легких завданнях — M2 Pro стане кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900 значно випереджає Apple M2 Pro в Cinebench R23 (38496 проти 13876) та Passmark (47001 проти 26571), що робить його кращим для ресурсоємних завдань.
  • Однопотокова продуктивність: Intel також лідирує в одноядерних тестах: Cinebench R23 (2191 проти 1589) та Passmark (4327 проти 4106), хоча Geekbench 6 показує мінімальну різницю (2797 проти 2666).
  • Робота з файлами: Apple M2 Pro швидше стискає файли (1630 MB/s проти 1280 MB/s), що може бути корисним для архівації та роботи з великими даними.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал (100), але архітектура ARM M2 Pro зазвичай забезпечує нижче енергоспоживання в реальних умовах, що важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 13900 має вищий бал за інтегровану графіку (60 проти 39), що дає перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2191 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 38496 13876

GeekBench v6

File compression 1280 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 181.1 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 392.6 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 466.4 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 283.3 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 64.4 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 134.2 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 41.8 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2797 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 17643 14489

PassMark

Integer math 181.5 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 124.6 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 193M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 66.1M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 36.6 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 595 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 2563 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 33.8B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4327 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 47001 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i9-13900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 2432
TMUs 16 152
ROPs 8 76
Обчислювальні блоки 32 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 13900 чи Apple M2 Pro?

Intel Core i9 13900 має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 2191 проти 1589) і кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо на ПК з Windows.

Чи варто обирати Apple M2 Pro для професійного відеомонтажу?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність, де Intel Core i9 13900 значно сильніший (Cinebench R23: 38496 проти 13876). Однак M2 Pro забезпечує кращу енергоефективність, що подовжує автономність ноутбука.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але завдяки ARM-архітектурі Apple M2 Pro споживає менше енергії в реальних сценаріях, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв.

Який процесор краще підходить для компіляції коду?

Intel Core i9 13900 виграє в Clang compilation (181.1 Klines/sec проти 125.3 Klines/sec) завдяки більшій кількості ядер, тому він кращий для компіляції великих проектів.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel Core i9 13900 зазвичай дешевший за Apple M2 Pro, який встановлюється лише в MacBook Pro. Вартість системи в цілому може бути вищою для Apple через екосистему.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.