Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900 vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900 та Apple M2 Ultra — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший створений для настільних ПК на базі x86, другий — флагманський чип Apple для Mac Studio. Обидва демонструють високу продуктивність, але в різних сценаріях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900 випереджає Apple M2 Ultra в одноядерних тестах Cinebench R23 (2191 проти 1735) та Geekbench 6 (2797 проти 2685), що робить його кращим вибором для завдань, чутливих до частоти одного ядра. Водночас M2 Ultra показує вищу багатоядерну продуктивність у Geekbench 6 (21387 проти 17643) та значно швидше стискає файли (2140 MB/s проти 1280 MB/s). Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але M2 Ultra виграє в інтегрованій графіці. Вибір залежить від платформи: Intel підійде для гнучкого ПК, Apple — для екосистеми Mac.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i9 13900 значно швидший в Cinebench R23 (2191 проти 1735) та Geekbench 6 (2797 проти 2685), що дає перевагу в іграх та програмах, які покладаються на одне ядро.
  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Ultra лідирує в Geekbench 6 (21387 проти 17643) та Passmark (50318 проти 47001), демонструючи кращу масштабованість у важких багатопотокових задачах.
  • Швидкість обробки даних: M2 Ultra значно швидше стискає файли (2140 MB/s проти 1280 MB/s) та компілює код (226.4 Klines/s проти 181.1 Klines/s), що важливо для розробників.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 Ultra має вищий показник інтегрованої графіки (64 проти 60), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але M2 Ultra досягає цього завдяки ARM-архітектурі, тоді як Intel — за рахунок гібридної конструкції ядер.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2191 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 38496 28924

GeekBench v6

File compression 1280 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 181.1 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 392.6 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 466.4 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 283.3 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 64.4 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 134.2 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 41.8 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2797 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 17643 21387

PassMark

Integer math 181.5 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 124.6 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 193M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 66.1M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 36.6 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 595 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 2563 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 33.8B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4327 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 47001 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 5 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i9-13900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 8
Потоковий 16 8
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 24
Кількість потоків 32 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1650 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 13900 чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i9 13900 кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 2191 проти 1735) та сумісності з Windows, де більшість ігор оптимізовано під x86.

Чи варто вибирати Apple M2 Ultra для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності (Geekbench 6: 21387) та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг у Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи Apple?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M2 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для компактних систем.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel Core i9 13900 зазвичай дешевший, оскільки M2 Ultra продається лише в складі Mac Studio, що значно збільшує загальну вартість системи.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Apple M2 Ultra швидше компілює код (226.4 Klines/s проти 181.1 Klines/s), що робить його кращим вибором для розробників, особливо в екосистемі Xcode.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.