Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900F vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900F та Apple M1 — два принципово різних процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший — це флагманський десктопний CPU для потужних ПК, другий — енергоефективний ARM-чіп для Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, який процесор краще підходить для ваших завдань: чи то вимогливі робочі навантаження, чи то мобільність і автономність.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900F — беззаперечний лідер за багатоядерною продуктивністю: його показники в Cinebench R23 (35774 балів) та Geekbench 6 (18411 балів) у 4-5 разів вищі, ніж у Apple M1. Він також значно швидший у компіляції, рендерингу та обробці фото. Однак Apple M1 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але M1 споживає набагато менше) та інтегрованій графіці (65 проти 29 балів). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9 13900F. Якщо важливі автономність і компактність — M1.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel i9 13900F набирає 35774 бали в Cinebench R23, що майже в 4,6 рази більше, ніж 7800 балів у Apple M1.
  • Одноядерна швидкість: i9 13900F випереджає M1 у Geekbench 6 (2772 проти 2383) та Cinebench R23 (2008 проти 1514), забезпечуючи кращу реакцію в однопотокових задачах.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий бал 100, але Apple M1 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт проти 125+ Вт у i9), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Apple M1 має вищий бал (65) завдяки вбудованому GPU, тоді як i9 13900F потребує дискретної відеокарти для ігор або рендерингу.
  • Спеціалізовані завдання: i9 13900F значно швидший у компіляції коду (175.5 проти 71.3 Klines/sec) та трасуванні променів (41.7 проти 9.28 Mpixels/sec), що робить його кращим для професійних робочих станцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 35774 7800

GeekBench v6

File compression 1390 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 175.5 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 451.4 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 495.4 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 279.5 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 65.3 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 147.6 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 41.7 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2772 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 18411 8765

PassMark

Integer math 192.4 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 134.7 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 210M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 73M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 39.7 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 658.5 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 2832 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 38B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4426 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 51184 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i9-13900F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1,5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 192 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 GPU
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1278 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900F чи Apple M1?

Intel Core i9 13900F значно потужніший в іграх завдяки високій одно- та багатоядерній продуктивності, але потребує окремої відеокарти. Apple M1 має інтегровану графіку, яка підходить для легких ігор, але не зрівняється з дискретною.

Чи варто вибирати Apple M1 замість Intel i9 13900F для роботи з відео?

Для рендерингу та експорту відео i9 13900F значно швидший (Cinebench R23 багатоядерний: 35774 проти 7800). Однак M1 ефективніший у ноутбуках, забезпечуючи довшу автономність без втрати продуктивності в простих проектах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M1 споживає набагато менше енергії (близько 15 Вт), тоді як Intel i9 13900F потребує 125+ Вт. M1 ідеальний для мобільних пристроїв, i9 — для стаціонарних ПК.

Чи підходить Intel Core i9 13900F для професійних завдань, як-от 3D-моделювання?

Так, i9 13900F відмінно справляється з 3D-моделюванням, рендерингом та симуляціями завдяки високій багатоядерній продуктивності (Passmark 51184 балів). Apple M1 поступається в цих завданнях через нижчу потужність.

Який процесор вибрати для звичайного офісного використання?

Для офісних завдань (браузер, текст, таблиці) обидва процесори надлишкові. Apple M1 буде економнішим і тихішим у ноутбуці, а i9 13900F — надто потужним і енерговитратним для таких сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.