Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900F vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900F та Apple M1 Max — два потужних процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший — флагманський десктопний CPU від Intel з 24 ядрами, орієнтований на максимальну обчислювальну потужність. Другий — флагманський чип Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro, який поєднує високу продуктивність із неймовірною енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900F значно випереджає Apple M1 Max у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 35774 проти 12411) та однопотоковій продуктивності (2008 проти 1542). Він також демонструє кращі результати в рендерингу, компіляції коду та іграх. Однак M1 Max має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів за цим параметром у нашому рейтингу) та інтегровану графіку, яка хоча й поступається за сухими цифрами, але в реальних задачах на Mac працює дуже ефективно. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9 13900F. Якщо ви працюєте на MacBook Pro і цінуєте автономність — M1 Max залишається чудовим вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 13900F має 24 ядра (8 продуктивних + 16 ефективних) проти 10 ядер у M1 Max, що дає йому перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест i9 13900F набирає 35774 бали, тоді як M1 Max — лише 12411, що майже втричі менше.
  • За однопотоковою продуктивністю i9 13900F також лідирує: Geekbench 6 одноядерний — 2772 проти 2431 у M1 Max.
  • Apple M1 Max значно енергоефективніший: його TDP становить близько 30 Вт проти 219 Вт у i9 13900F, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • M1 Max має інтегровану графіку з 32 ядрами, яка хоч і поступається за бенчмарками (наприклад, Ray tracing: 14.9 проти 41.7 Mpixels/sec), але в екосистемі Mac оптимізована краще.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 35774 12411

GeekBench v6

File compression 1390 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 175.5 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 451.4 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 495.4 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 279.5 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 65.3 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 147.6 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 41.7 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2772 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 18411 12673

PassMark

Integer math 192.4 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 134.7 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 210M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 73M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 39.7 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 658.5 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 2832 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 38B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4426 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 51184 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i9-13900F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 2
Потоковий 16 2
Частота 1,5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 10
Кількість потоків 32 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 10,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 13900F чи Apple M1 Max?

Intel Core i9 13900F значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з Windows. M1 Max може запускати ігри через Rosetta 2, але продуктивність буде нижчою.

Чи варто обирати Apple M1 Max для роботи з відео?

Так, M1 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки оптимізованим кодерам/декодерам та енергоефективності. Однак i9 13900F буде швидшим у рендерингу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Max значно енергоефективніший. Його TDP становить близько 30 Вт, тоді як у i9 13900F — до 219 Вт. Це робить M1 Max ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить Intel Core i9 13900F для збірки ПК?

Так, i9 13900F — чудовий вибір для потужного десктопа. Він потребує якісного охолодження та материнської плати на сокеті LGA1700, але забезпечує максимальну продуктивність у більшості завдань.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 Max має потужнішу інтегровану графіку з 32 ядрами, яка підходить для професійної роботи з графікою. У i9 13900F інтегрована графіка слабша, тому для ігор або рендерингу знадобиться дискретна відеокарта.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.