Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900F vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900F та Apple M2 Ultra — два потужні процесори, які змагаються за звання найкращого у своїх сегментах. Intel пропонує високу однопотокову продуктивність і звичну архітектуру x86, тоді як M2 Ultra вражає енергоефективністю та інтегрованими можливостями. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, кількість ядер, частоти та інші ключові параметри, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900F демонструє вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 2008 проти 1735) та кращі результати в багатоядерних тестах (35774 проти 28924), що робить його ідеальним для ігор і завдань, чутливих до частоти. Натомість Apple M2 Ultra виграє в енергоефективності та спеціалізованих завданнях, як-от стиснення файлів (2140 MB/s проти 1390 MB/s) і компіляція коду (226.4 Klines/s проти 175.5 Klines/s). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у Windows-середовищі — обирайте i9-13900F. Для роботи в екосистемі Apple з акцентом на енергоефективність — M2 Ultra.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900F має вищий результат у Cinebench R23 одноядерний (2008 проти 1735) та Geekbench 6 одноядерний (2772 проти 2685), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та однопотокових додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: i9-13900F випереджає M2 Ultra в Cinebench R23 багатоядерний (35774 проти 28924) і Passmark багатоядерний (51184 проти 50318), що робить його потужнішим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M2 Ultra традиційно споживає менше енергії завдяки архітектурі ARM, що важливо для ноутбуків та компактних систем.
  • Швидкість роботи з даними: M2 Ultra значно швидше стискає файли (2140 MB/s проти 1390 MB/s) і компілює код (226.4 Klines/s проти 175.5 Klines/s), що робить його кращим для розробників та роботи з великими обсягами даних.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має вбудовану графіку з 64 ядрами, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретного GPU, тоді як i9-13900F потребує окремої відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 35774 28924

GeekBench v6

File compression 1390 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 175.5 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 451.4 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 495.4 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 279.5 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 65.3 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 147.6 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 41.7 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2772 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 18411 21387

PassMark

Integer math 192.4 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 134.7 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 210M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 73M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 39.7 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 658.5 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 2832 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 38B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4426 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 51184 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 5 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i9-13900F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 8
Потоковий 16 8
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 24
Кількість потоків 32 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Max GPU (76-core)

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 13900F чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i9 13900F краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 2008 проти 1735) та сумісності з Windows-іграми. M2 Ultra обмежений екосистемою Apple.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 13900F та Apple M2 Ultra за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різні архітектури (x86 vs ARM). У багатоядерних тестах i9-13900F переважає, тоді як M2 Ultra виграє в енергоефективності та спеціалізованих завданнях.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M2 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Який процесор обрати для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core i9 13900F забезпечує вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 35774 проти 28924), що робить його кращим для рендерингу. M2 Ultra також добре справляється, але в екосистемі Apple.

Чи варто купувати Intel Core i9 13900F у 2024 році?

Так, i9-13900F залишається потужним вибором для ігор та продуктивних завдань на Windows, особливо якщо ви не плануєте переходити на ARM-архітектуру.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.