Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900F vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900F та Apple M3 Max — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — флагманський десктопний чип Intel 13-го покоління з 24 ядрами, орієнтований на максимальну багатопотокову продуктивність. Другий — флагманський ARM-процесор Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro, що вражає енергоефективністю та однопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на реальні тести.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900F є беззаперечним лідером у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 35774 бали проти 24020 у M3 Max. Він також значно потужніший у трасуванні променів та рендерингу. Однак Apple M3 Max виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3227 проти 2772) та демонструє значно кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9-13900F. Якщо ж важлива автономність, компактність та висока швидкість у повсякденних задачах — M3 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900F значно випереджає M3 Max у Cinebench R23 (35774 vs 24020) та Passmark (51184 vs 40959), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 Max лідирує в Geekbench 6 (3227 vs 2772) та Passmark одноядерному (4783 vs 4426), забезпечуючи швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, але M3 Max досягає цього при значно нижчому TDP (близько 40-50 Вт проти 125-219 Вт у i9), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 13900F не має вбудованої графіки (потрібна дискретна відеокарта), тоді як M3 Max має потужний інтегрований GPU, що дозволяє працювати з графікою без додаткової карти.
  • Спеціалізовані завдання: M3 Max виграє у стисненні файлів (2190 MB/s vs 1390 MB/s) та обробці фото (183.5 vs 147.6 зображень/с), тоді як i9-13900F кращий у трасуванні променів (41.7 vs 30.6 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 35774 24020

GeekBench v6

File compression 1390 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 175.5 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 451.4 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 495.4 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 279.5 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 65.3 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 147.6 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 41.7 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2772 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 18411 21167

PassMark

Integer math 192.4 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 134.7 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 210M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 73M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 39.7 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 658.5 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 2832 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 38B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4426 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 51184 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i9-13900F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 12
Частота 2.0 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1,5 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 16
Кількість потоків 32 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 56 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 5120
TMUs Немає даних 320
ROPs Немає даних 160
Обчислювальні блоки Немає даних 640
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 16,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i9 13900F є кращим вибором для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами. M3 Max також добре справляється з іграми, але його графіка поступається десктопним рішенням.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Так, але з обережністю. Intel i9-13900F споживає значно більше енергії (до 219 Вт), тоді як M3 Max є надзвичайно енергоефективним (близько 40-50 Вт). Для ноутбуків M3 Max — беззаперечний лідер.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

Для рендерингу та компіляції краще підходить Intel i9-13900F завдяки вищим багатоядерним показникам. Однак M3 Max також добре справляється з відеомонтажем завдяки оптимізації в Final Cut Pro.

Чи підходить Intel Core i9 13900F для роботи без відеокарти?

Ні, i9-13900F не має інтегрованої графіки, тому для роботи обов'язково потрібна дискретна відеокарта. M3 Max має вбудований GPU, що дозволяє працювати одразу.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Apple M3 Max краще підходить для повсякденних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Він забезпечує швидшу роботу браузера, офісних додатків та обробку фото.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.