Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900F vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900F та Apple M4 (10-Core) — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — флагманський x86-чип для настільних ПК, другий — ARM-процесор для Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями: від ігор і рендерингу до щоденної роботи з текстом і фото.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900F — беззаперечний лідер у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний майже втричі вищий (35774 проти 12124). Він також значно швидший у компіляції коду (175.5 Klines/sec) та рендерингу (41.7 Mpixels/sec). Натомість Apple M4 виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3849 проти 2772) та енергоефективності (обидва мають 100 балів, але M4 споживає набагато менше). Для ігор і важких робочих станцій краще обрати i9-13900F, для мобільності та щоденних завдань — M4.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9-13900F майже втричі потужніший за M4 у Cinebench R23 (35774 vs 12124) та вдвічі в Passmark (51184 vs 25080).
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 випереджає i9 в Geekbench 6 (3849 vs 2772) та Cinebench R23 (2102 vs 2008), що дає перевагу в швидкодії інтерфейсу.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M4 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: i9-13900F не має вбудованого GPU (потрібна дискретна відеокарта), тоді як M4 має потужне інтегроване графічне ядро для базових завдань.
  • Спеціалізовані завдання: i9 значно швидший у рендерингу (41.7 vs 17.8 Mpixels/sec) та компіляції, а M4 краще справляється з текстом (357.1 vs 279.5 pages/sec) та стисненням файлів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 35774 12124

GeekBench v6

File compression 1390 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 175.5 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 451.4 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 495.4 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 279.5 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 65.3 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 147.6 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 41.7 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2772 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 18411 15100

PassMark

Integer math 192.4 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 134.7 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 210M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 73M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 39.7 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 658.5 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 2832 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 38B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4426 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 51184 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 7 травня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i9-13900F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.0 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 6
Потоковий 16 6
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 10
Кількість потоків 32 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1280
TMUs Немає даних 80
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 160
TGP Немає даних 18 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900F чи Apple M4?

Intel Core i9 13900F значно потужніший в іграх завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. Apple M4 не призначений для ігор на Windows.

Чи підходить Apple M4 для професійного відеомонтажу?

Так, M4 добре справляється з відеомонтажем завдяки оптимізації в Final Cut Pro, але для складних 3D-сцен краще обрати i9-13900F з дискретною графікою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M4 споживає значно менше енергії (близько 10-15 Вт) порівняно з i9-13900F (до 219 Вт), що робить M4 ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, вони належать до різних архітектур (x86 vs ARM), але порівняння корисне для вибору між настільним ПК (i9) та Mac (M4) залежно від завдань.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Intel Core i9 13900F значно швидший у компіляції (175.5 Klines/sec проти 118.3), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими кодовою базою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.