Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900H vs AMD Ryzen 7 2700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900H та AMD Ryzen 7 2700 — це процесори різних поколінь та призначення. Перший — мобільний чип 2023 року для потужних ноутбуків, другий — настільний CPU 2018 року для стаціонарних ПК. Незважаючи на різні платформи, їх часто порівнюють через схожу багатопотокову продуктивність у деяких завданнях. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та енергоспоживанні, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900H значно випереджає AMD Ryzen 7 2700 за однопотоковою продуктивністю (на 87% у Geekbench 6) та багатопотоковою (на 141% у Cinebench R23). Він також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для сучасних ноутбуків. Однак Ryzen 7 2700 може бути цікавим для бюджетних збірок ПК, де важлива ціна та можливість апгрейду, але за чистою продуктивністю він суттєво поступається.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core i9 13900H має майже вдвічі вищі результати в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2676 vs 1159) та значно кращу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 17856 vs 8947).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але i9 13900H досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки сучаснішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 13900H має кращу вбудовану графіку (40 балів проти 22), що дозволяє запускати прості ігри та відео без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокові завдання: У тестах компіляції (Clang) i9 13900H обробляє 107.9 Klines/sec проти 50 Klines/sec у Ryzen 7 2700, що вдвічі швидше.
  • Різні платформи: i9 13900H — мобільний процесор для ноутбуків, Ryzen 7 2700 — настільний для ПК. Вони не взаємозамінні, але порівняння корисне для вибору між потужним ноутбуком та старим ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1973 1057
Cinebench R23 (багатоядерний) 17856 8947

GeekBench v6

File compression 1320 MB/sec 560.1 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 50 Klines/sec
HTML 5 Browser 372.2 pages/sec 147 pages/sec
PDF Renderer 426.6 Mpixels/sec 209.9 Mpixels/sec
Text processing 270.4 pages/sec 102.6 pages/sec
Background blur 59.2 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 135.5 images/sec 56.1 images/sec
Ray tracing 24.7 Mpixels/sec 11.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1159
Geekbench 6 (багатоядерний) 14739 6110

PassMark

Integer math 100.8 GOps/sec 55.5 GOps/sec
Floating point math 72.3 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 108M Primes/sec 39M Primes/sec
Random string sorting 36.9M Strings/sec 27M Strings/sec
Data encryption 19.8 GBytes/sec 15.3 GBytes/sec
Data compression 340.1 MBytes/sec 233.9 MBytes/sec
Physics 1813 Frames/sec 776 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3843 2177
Passmark CPU (багатоядерний) 28744 15700

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі i9-13900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900H Сайт AMD Ryzen 7 2700
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core i9 13900H значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 3843 vs 2177). Він забезпечує більше FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700 у 2024 році?

Ryzen 7 2700 все ще може впоратися з базовими завданнями та іграми, але він суттєво поступається сучасним CPU. Краще розглянути новіші моделі на кшталт Ryzen 5 5600 для кращої продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core i9 13900H забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки 10-нм техпроцесу, тоді як Ryzen 7 2700 використовує старіший 12-нм.

Чи можна порівнювати мобільний та настільний процесори?

Так, порівняння має сенс, якщо ви обираєте між потужним ноутбуком з i9 13900H та старим ПК з Ryzen 7 2700. i9 13900H буде швидшим у більшості завдань, але Ryzen 7 2700 можна апгрейдити.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i9 13900H кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 17856 vs 8947) та швидшій обробці фото (135.5 vs 56.1 images/sec). Він значно скоротить час рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.