Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900H vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900H та AMD Ryzen 7 2700X — це два процесори різних поколінь і архітектур. Перший є мобільним чипом 13-го покоління для потужних ноутбуків, тоді як другий — настільний процесор 2018 року для десктопів. Попри різне призначення, їх часто порівнюють через схожу багатопотокову продуктивність. У цьому матеріалі ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, частотах, енергоспоживанні та результатах бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900H значно випереджає AMD Ryzen 7 2700X за однопотоковою продуктивністю (74 проти 39 балів) і демонструє майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1973 проти 1102). У багатоядерних завданнях перевага також на боці Intel: 17856 проти 10140 балів у Cinebench R23. Однак Ryzen 7 2700X має нижче енергоспоживання для настільної системи та може бути цікавим для бюджетних збірок. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в сучасних іграх і додатках, обирайте i9 13900H. Для економії на платформі підійде Ryzen 7 2700X.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900H набирає 74 бали, тоді як AMD Ryzen 7 2700X — лише 39. Це означає помітно вищу швидкодію в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: i9 13900H має 33 бали проти 16 у Ryzen 7 2700X. У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel майже вдвічі вищий (17856 проти 10140).
  • Інтегрована графіка: Процесор Intel має вбудоване відеоядро (40 балів), тоді як Ryzen 7 2700X не має інтегрованої графіки (25 балів). Це важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та архітектура: Intel Core i9 13900H вийшов у 2023 році (архітектура Raptor Lake), а AMD Ryzen 7 2700X — у 2018 (Zen+). Новіший процесор підтримує сучасні стандарти пам'яті та інтерфейси.
  • Результати бенчмарків: У Geekbench 6 одноядерний тест Intel показує 2676 балів проти 1269 у AMD. У Passmark CPU багатоядерний результат Intel — 28744, у AMD — 17518.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1973 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 17856 10140

GeekBench v6

File compression 1320 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 372.2 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 426.6 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 270.4 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 59.2 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 135.5 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 24.7 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 14739 6487

PassMark

Integer math 100.8 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 72.3 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 108M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 36.9M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 19.8 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 340.1 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 1813 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3843 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 28744 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі i9-13900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.6 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900H Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900H чи AMD Ryzen 7 2700X?

Intel Core i9 13900H значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1973 проти 1102 у Cinebench R23). Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи можна порівнювати мобільний i9 13900H з настільним Ryzen 7 2700X?

Так, але варто враховувати різницю в платформах: i9 13900H встановлюється в ноутбуки, а Ryzen 7 2700X — у десктопи. Продуктивність Intel вища, але Ryzen може бути вигіднішим для настільної збірки.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 7 2700X споживає близько 105 Вт, а i9 13900H — до 115 Вт, що робить їх приблизно рівними за цим параметром.

Чи підходить Intel Core i9 13900H для відеомонтажу?

Так, i9 13900H чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (17856 балів у Cinebench R23) та інтегрованій графіці, яка пришвидшує рендеринг.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700X у 2024 році?

Ryzen 7 2700X може бути доцільним лише для бюджетних збірок або апгрейду старої платформи. Він значно поступається i9 13900H за продуктивністю, але має нижчу ціну на вторинному ринку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.