Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900H vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900H та AMD Ryzen 7 5600X3D — це два потужні процесори, які належать до різних сегментів. Перший — мобільний чип для ноутбуків, випущений у 2023 році, другий — десктопний CPU для настільних ПК, що з’явився на початку 2024 року. Обидва мають високу енергоефективність (100 балів), але суттєво відрізняються за архітектурою, кількістю ядер та сферою застосування. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900H значно випереджає AMD Ryzen 7 5600X3D за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 він набирає 1973 та 17856 балів проти 1402 та 10232 відповідно. У Geekbench 6 різниця ще помітніша — 2676 проти 1985 (одноядерний) та 14739 проти 8781 (багатоядерний). Однак Ryzen 7 5600X3D — це десктопний процесор з великим 3D V-Cache, що робить його ідеальним для ігор на ПК, тоді як i9 13900H орієнтований на продуктивні ноутбуки. Якщо вам потрібна мобільність та максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel. Для стаціонарного ігрового ПК з акцентом на кеш — AMD.

Основні відмінності

  • Формфактор: Intel Core i9 13900H — мобільний процесор для ноутбуків, AMD Ryzen 7 5600X3D — десктопний для настільних ПК.
  • Продуктивність: i9 13900H має вищі показники в усіх бенчмарках: Cinebench R23 (одноядерний 1973 проти 1402), Geekbench 6 (багатоядерний 14739 проти 8781) та Passmark (багатоядерний 28744 проти 21953).
  • Кеш: Ryzen 7 5600X3D оснащений технологією 3D V-Cache, що збільшує обсяг L3-кешу, що дає перевагу в іграх, чого немає у i9 13900H.
  • Дата виходу: Intel вийшов у січні 2023 року, AMD — у січні 2024 року, що робить Ryzen 7 5600X3D новішим рішенням.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але i9 13900H споживає більше через вищі частоти та кількість ядер.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1973 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 17856 10232

GeekBench v6

File compression 1320 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 372.2 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 426.6 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 270.4 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 59.2 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 135.5 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 24.7 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 14739 8781

PassMark

Integer math 100.8 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 72.3 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 108M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 36.9M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 19.8 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 340.1 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 1813 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3843 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 28744 21953

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-13900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 13900H чи AMD Ryzen 7 5600X3D?

AMD Ryzen 7 5600X3D з 3D V-Cache забезпечує кращу ігрову продуктивність завдяки збільшеному кешу, що знижує затримки. Intel i9 13900H теж потужний, але він мобільний і більше орієнтований на робочі завдання.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати, що Intel Core i9 13900H встановлюється в ноутбуки, а AMD Ryzen 7 5600X3D — у стаціонарні ПК. Вони мають різні теплові пакети та цільові сценарії використання.

Який процесор має вищу багатопотокову продуктивність?

Intel Core i9 13900H значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 17856 проти 10232 у Ryzen 7 5600X3D. Це робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.

Чи варто обирати Ryzen 7 5600X3D для робочих завдань?

Ryzen 7 5600X3D підходить для робочих завдань, але поступається i9 13900H у компіляції коду (60.8 Klines/sec проти 107.9) та обробці фото (60.9 images/sec проти 135.5). Для важких обчислень краще Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100 балів, але Intel Core i9 13900H споживає більше енергії через вищу продуктивність та більшу кількість ядер. AMD Ryzen 7 5600X3D є більш економним у десктопному сегменті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.